Hypochondria?

myisa

Lencok, najhorsie je to, ze ja sa na to tak namotam, ze zacnem mat aj priznaky. Teraz som zas presvedcena o tom, ze mam tu sklerozu multiplex.. Niekedy uz mam taky strach, ze sa trasiem, zacne mi drkotat sanka a tocit sa mi hlava.. Bolia ma svaly a neviem, ci to je z toho napatia.. som uplne v koncoch. Zas cakat na nejake vysledky, objednavat sa a potom trpnut, ci to mam alebo nemam...

lencok1

no myis kazdopadne rychlo k odbornikovi, to poznam clovek by najradsej stale spal aby nemyslel na tie blbosti co ho napadaju a vyvolavaju v nom napatie a strach:(...ja sa niekedy tiez namotavam na vsetky somariny a bojim sa ci nemam hento tamto, treba si neustale opakovat ze veris svojmu telo kludne si to vylep aj nad postel, hovor si moje telo vsetko zvladne, som zdrava a basta...teraz ti to nejde, ale s pomocou ad to zvladnes, drzim ti palce aby ti ostala tvoja pracicka, aj ta ti pomoze zabudnut mysliet na somariny:)

myis

Cau Lencok, ja idem zajtra. Musim ist, pretoze sa asi zblaznim!! Uz dalej nemozem. Ja som uz v takom stave, ze mavam aj psychicke bolesti a pritom vysledky z krvi a pluc a CT a ine mam dobre.. Mne sa chce len v posteli lezat a spat. Teraz som si nasla dobru robotu, na ktorej mi zalezi, mam strach, ze moj stav mi to skazi. Ale musim bojovat.. Ja mam napriklad take stavy, ze sa namotavam na choroby.. A potom zacnem mat aj symptomy a som presvedcena, ze to naozaj mam. Stale nad tym rozmyslam a trapim sa. Teraz je to momentalne skleroza multiplex

lencok1

no myis ja neveim neveim...ako ty a ad, ale mne velmi pomohli, s prestavkami ich uzivam uz 6 rokov, bez nich by mi uz davno nosili na hrob kyticky...mavala som tiez neuveritelny pocit strachu zo vsetkeho, ak sa ti to opat vracia vyhladaj odbornu pomoc, necakaj prilis dlho, aby si opat nespadla na dno...a to s tym busenim srdca mam aj ja, mne to prvy krat zacalo ked som sa popalila zehlickou, odvtedy mam ten pocit:(uzkosti a napatia a potom sa pridruzovali ine probelmy, samozrejme z toho vznikla uzkost, strach, depresia

myis

Ludkovia, ja neviem, neviem. Zeby si podvedomie "vymyslalo" nieco take ako bolesti chrbta, hlavy a svalov? Ja chodim uz k doktorom skoro 2 roky a mam uz tolko testov, ze by sa z toho dala publikovat kniha. Lenze ja sa citim taka napata ako struna stale, akokeby som mala vyskocit z koze, stale som nepokojna a mam strach. Nemozem sa uvolnit! Mne sa to vlastne zacalo tak, ze prislo vela problemov naraz (a nie banalnych, ale vaznych) no a vlastne som s nimi bojovala. Ked som sa z tych problemov dostala tak par mesiacov som bola v pohode, ale po takych 2 mesiacov som bola v obchode a strasne mi zacalo buchat srdce, cela som ocervenela (ako ked mate infarkt). Tak ma frajer zobral domov a kedze mi srdce neprestalo buchat tak som isla na druhy den na pohotovost. Tam mi povedali, ze som v poriadku a dali mi vitaminy. Lenze mne sa tocila hlava ako ozratemu tak som skoncila za dva dni na pohotovosti a tam mi uz urobili krvny rozbor (komplet) a este mi urobili rontgen krku, lebo ma bolel. Vsetko v pohode a vraj mam ist za svojim lekarom. Stale mi buchavalo srdce a ked som isla po schodoch tak to bolo, akokeby som vysla na Eiffelovku - tocila sa mi hlava, mala som zavrate. A vtedy sa zacalo to chodenie po doktoroch. U psychiatricky som bola - brala som Xanax a Seroxat a vtedy sa to ukludnilo. Lenze potom som si nasla druheho doktora, ktory povedal, ze je to nebezpecne a ze ich mam okamzite vysadit. Tak som ich vysadila a par mesiacov som bola v poho, akurat teraz sa to vratilo.

andy

čavte baby zaobstarajte si knihu MOC NASHO PODVEDOMIA,,ja som ju čitala ked som mala take problemi ako vy.Kamoska mi ju pozicala a potom som si ju kupila .Je velmi perfektna hned ti bude dobre na duši ,vraciam sa k nej ak mam nejake menšie problemi a hned mi je ok.

SHAKTI

ano,citaj-velky stres,velka nahla zmena- nastartuje tento proces ochorenia.
Hypochonder namiesto toho aby riesil dane problemi,svoju pozornost otoci uplne inym smerom..na chorby,svoje telo,zacne sa viac pozorovat..Nezvladne riesenie problemov..
hypochondria je choroba duse..
preto je dolezita liecba psychiatra- v tomto pripade totiz netreba liecit telo-to je zdrave ale liecit dusu-ta je chora-vratit sa spat na zaciatok,kde to cele vzniklo a vyriesit tie problemi,vnutorne konflikty,ktore cele ochorenie vlastne spustili!
Liecba u psychiatra je potrebna,pokial sa chces z toho dostat a nezit tak, liecba psychiatrom je dnes uz bezna,kazdy druhy clovek sa lieci alebo liecil u psychiatra,nie je to hanba.

myis

Shakti, mne sa to zacalo tak, ze som mala vela problemov naraz, z ktorych som sa zrutila. Potom som nevedela, co mi je, vsetci doktori mi hovorili, ze je to zo stresu, ale ja som si zacala mysliet, ze je to nejaka hrozna choroba.. A odvtedy sa toho nemozem zbavit.

SHAKTI

Hypochondria je somatogenna porucha. Vznika vnutornymi konfliktmi,zapricinenymi pocitmi viny alebo strachu.Ako obrana sa pouziva presuvanie pozornosti na telesne poruchy,aby nebola potrebna konfrontacia prave s tymito ničivymi vnutornymi konfliktmi.
Predpoklada sa,ze telesne problemi maju symbolicky charakter.Napr. domnele ocne problemi mozu byt pricinou toho,ze hypochonder"nieco nechce vidiet",krk "nieco nechce povedat"nohy"niekam nechce ist"atd..
Postihnuti casto uvadzaju,ze pred ochorenim trpeli stresom alebo sa v ich zivote udiali rozhodujuce zmeny.
Prilisnou lutostou a ohladuplnostou okolie prispieva k dlhotrvajucemu hypochondrickemu stavu pacienta- je odmenovany.
Lieci psychiater-terapia.