OKO

RNG

lili, 1105, to moze byt floater(castica v sklovci) alebo odumrete nervy na sietnici(ja to mam vrodene, dedicne) .
Ocny lekar by mal vidiet priamo floaters, citlivost sietnice sa zistuje mapovanim, kde ti zmapuju celu sietnicu na "slepe" skvrny.

RNG

lili, 1105, to moze byt floater(castica v sklovci) alebo odumrete nervy na sietnici(ja to mam vrodene, dedicne) .
Ocny lekar by mal vidiet priamo floaters, citlivost sietnice sa zistuje mapovanim, kde ti zmapuju celu sietnicu na "slepe" skvrny.

lili1105

ahojte chcem sa spytat ci nahodou neviete alebo nemate rovnaky problem ako ja, uz vyse pol roka vidim pred okom cierny fliacik ako ked sa pozriete do slnka neviete co by to mohlo byt?dakujem za radu..

RNG

Je jedna infekcia, dost casta, ktora sa nazyva po anglicky pink eye" cize ruzove-cervene oci.
Ja som si to odstranil kvapkanim striebornej vodu do oci.
Za mojej mladosti obiehal na Slovewnsku zapal spojiviek, na co doviezli zo Svajciarska Framykoinovu mast(bacitracin, neomycin,polymixin je dnesne zlozenie).
Myslim, ze koloidne striebro urobi to iste, preto tak intenzivne pracovali na jeho potreti a dodnes sa nesmie ani len tvrdit na flaskach, ze je to sirokospektralne antimikrobialne, a uz vobec zmienka o antibiotickych vlastnostiach je prisne zakazana.
Dost, ze to dovolia predavat ako mineralovy doplnok(dovod, polia su vycerpane intenzivnym polnohospodarstvom, stopove prvky postupne miznu z plodin, treba niektore potrebne dodat-a tak sa zvezu stopove:,litium, selen,jod, zinok, med,stroncium,molybdenum, chrom a dokonca aj striebro.)