Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

will51

heej bola som dala mi lieky ktore mi nezabrali len som pri prichadzajucom strachu zjedla o trocha viac liekov ale ucinok bol onicom len mi bolo trocha blbo..

Thomas99

Zdravim vsetkych ...
Mam/mal som rovnaky problem, ako vacsina z vas. Skusal som nejake tabletky, ak pomohli, tak len minimalne. Rozhodol som sa kupit Ruboril, stal cca 13-14 eur. Nemaju ho v kazdej lekarni. Za posledne dva tyzdne som ho pouzil 2x v situaciach, v ktorych by som bol urcite cerveny. Myslite ze pomohol? Ano! Netvrdim ze na 100%, ale na 90% urcite. Kym som nepouzil Rubiril, velmi rychlo sa mi tvar scervenala. Nakremoval som si tvar, krk aj usi. Teraz som citil to iste, no 10x slabsie. Bolo to proste super. Ked som si uvedomil ze za normalnych okolnosti by som uz bol cely cerveny a teraz mozno len trosku, hned som bol sebavedomi a riesil som veci v pohode :) netvrdim ze pomoze vsetkym.. Mne pomohol a snad este neraz pomoze. A ta cena? Nie je to lacne za taky maly objem, ale tych trapasov uz bolo dost. Stoji to za to. Takze odporucam!!!

Simoniiina

aj ja to mam nici mi to zivot x( proste teraz v zime sa to da ked som naobliekana ale v tele hrozne x( prosiim co s tym mam robit ked pojdem koznej pomoze mi to? alebo ma niekto nieco ine cim by som sa toho mohla zbavit? Dakujem

AlexFizz

AHOJTE!

Chcela som sa opýtať: ste niektorí aj z BA? A mali by ste záujem vyplniť pár testov? Môj projekt k DP nabral iný smer, a rada by som vychádzala z osobnostných dotazníkov.

Ak by ste mali záujem a chuť, napíšte mi, prosím, na mail uvedený v úvodnej výzve k výskumčeku (v skupine SOCIALNA FOBIA)!

PS: Môžu aj ľudia mimo BA, samozrejme, no nechcem vás obťažovať skenovaním a podobne :(. Ale ak by sa vám do toho chcelo, uvítam! :)

Vopred vďaka!