sebavedomie

Príspevok v téme: sebavedomie
takzvane_zlo

potrebujem vyššie sebavedomie a tým pádom aj sebavedomejšie vystupovanie..som vraj pekná baba, s inteligenciou na tom som vysoko nadpriemerne podľa iq testov..nemám problém nájsť si chlapca..nie jeden kamoš mi povedal, že som najlepšie dievča aké pozná...rada pomáham iným..samozrejme za to nič nečakám..som nekonfliktná..úprimná som tak zdravo, dávam si pozor na to, čo komu poviem, nechcem nikoho urážať..ale neverím si..nechápem ako mi niekto môže povedať, že som pekná, múdra alebo dokonca najlepšie dievča..častokrát by som to väčšie sebavedomie potrebovala, ale neviem ako to dosiahnuť..neviem veľmi nadväzovať kontakty, pretože vždy sa bojím, že sa so mnou ten druhý bude nudiť..v spoločnosti som často nepovšimnutá, a to asi preto, že o sebe nejak nedávam vedieť a nezaujmem ľudí, to až po čase, keď sa spoznáme..možno sa to nedá nijak naučiť ale ak predsa len, tak by som vás chcela poprosiť o radu ako byť tak nevtieravo zaujímavá od prvých chvíľ s človekom...(a teraz stresujem, že to čo som písala bude znieť namyslene :)

SHAKTI

dakujem mamca a ja zas suhlasim s tebou..
vies kolkokrat ja tresnem taku blbost?? ale neriesim,poviem co si myslim..moji priatelia o mne hovoria,ze nekecam do vetra..mnohokrat jednoducho mlcim,nechce sa mi rozpravat alebo nemam co povedat..
"Ked nemas co povedat tak radsej mlc!"
ale ze ked cosi poviem tak to fakt stoji za to! Ibaze to som ja! Vies kolko ludi ma nenavidi,niektori ignoruju..ale mnohi miluju a zboznuju..a prave preto aka som..tie dve kategorie pred tym ma jednoducho nezaujimaju...je zbytocne sa nimi zaoberat,obera ta to o cas,energiu..ked nechcu-nechcu..vzdy sa najde niekto kto chce!
Cosi ti poradim..

Postav sa pred velke zrkadlo..iba v spodnom pradle..a divaj sa na seba hodiny..z roznych uhlov pohladu..zapisuj si na papier-veci o ktorych si myslis ze su na tebe zle-aj vlastnosti,povahove crty atd.,skarede..a veci ktore su naopak podla teba pekne,prijemne..
Potom to iste urob zo svojimi priatelmi,rodinou,ludmi ktori ta poznaju..dve kolonky-zapory a klady..
porovnaj s tym co si o sebe napisala ty..ten rozdiel ta sokuje :-)
Dalej..hladaj pricinu-preco si necenis,nevazis samu seba...preco mas o sebe tak nizku mienku,slabe sebavedomie..nie dovody,ale jednu jedinu pricinu-kde to vsetko zacalo! Mnohokrat je spustacom uplna banalita-mozno veta ktoru rodic,priatel alebo uplne cudzi clovek vyslovil v hneve alebo len tak..vsetko sa ulozi do podvedomia..nezmizne nikam ale postupne rastie..a raz vyplava napovrch.

takzvane_zlo

máte pravdu, ale potrebujem vedieť kecať s aj s tými ľuďmi kt. ešte moc nepoznám o hocičom...nemám žiadne kamošky, len kamošov...a myslím to fakt vážne a doslovne že žiadne...ani jedinú..no minule som na pokeci spoznala jednu v pohodke holku a ideme na kofču tento týždeň...ale nechcem aby bolo trápne ticho...no a keďže si nejak neverím tak sa bojím že sa bude nudiť a že proste nebudem vedieť komunikovať...ako to robíte? že proste kecáte, aj keď človeka nepoznáte dobre?

mamca

Čo dodať k tomu,čo Shakti napísala? Ty by si chcela mať okolo seba ľudí,ktorí sa naučili zaujať na prvý pohľad a po čase zistíš,že sú akosi "prázdni"? Radšej nech je to naopak.Úprimne,bez divadla.

SHAKTI

Pozri sa na seba z ineho uhla,si prilis upata!!! Prilis sa bojis toho co si o tebe ludia pomyslia,ako ta budu vnimat atd. Neries!! Bud sama sebou,taka aka si! Kazdy z nas je jedinecny a je jedinecny prave z toho dovodu,ze ma svoje plusy aj minusy!! Nemozme byt preboha dokonaly a byt vsetci rovnaky! O com by bol tento svet??
Nevtieravo zaujimava?? Bud sama sebou! Ak ta niekto chce tak preto aka si,mas priatelov nie?? Poloz si otazku preco sa priatelia prave s tebou a nie so Zuzkou, Markou,Jankou..ale s tebou??
Zi si svoj zivot...ludia,no najma muzi maju radi zeny ktore proste neriesia debilinky!Si aka si,ty sa s tym v sebe zmier a ostatnym neostava nic ine iba sa s tym zmierit tiez a ak sa im nepaci,nech ta jednoducho ignoruju..
Pochopila???
Sebavedomie nakupis v zelovoci..Sebavedomie je v tebe,musi vychadzat z tvojho vnutra a to sa nikdy nestane,pokial nebudes spokojna aspon na 60% sama so sebou!