Onychomykóza - pleseň nechtov

bibi123

RNG-jasne, verim ze ten olej moze pomoct, hlavne nech to nenechaju na osud a hladaju riesenia a skusaju vsetko mozne...
Hlavne to s tym strhnutim nechta-to je akokeby som si porezala pri vareni prst a aby ma rana nebolela, odrezem si celu koncatinu...

RNG

ATB nepotlacaju plesne, praveze potlacaju rozne probiotika, ktore prirodzene plesne potlacali a tym im, plesniam a kvasnym kulturam, vlastne "daju zelenu"

S tym sa lekari malokedy priznavaju.

RNG

Bibi, nic ti to nehovori, ked ti povie lekarka, ze s tym ma problemy jej dcera uz mesiace, a nevie to zastavit?
Tak mne to hovori jasne, ze asi nema dost ucinne prostriedky na to, alebo tie ktore su ucinne maju privela skodlivych postrannychj ucinkov.
Pricom ja som ten problem pomerne rychlo a lahko vyriesil pouzitim oreganoveho oleja, staci 5% roztok vo vodke a dat si niekolko kvapiek na spic ponozky, a dat si na nohu topanky.
Postupne to vynici vsetky plesne a ich vytrusy na nohach, bez operacii a skodlivych chemikalii
Samozrejme treba par kvapiek dat do kazdych topanok, inac sa reinfikujes, ked si ich das na nohy.
A drzat obuv suchu, nenosit tie iste topanky na boso, lebo plesne lubia vlhke prostredia.
A prat postelnu bielizen a [popnozky,a susit pri vysokych teplotach, pripadne prezehlit, aby si znicila co najviac vytrusov, lebo tie su hlavny zdroj reinfekcie.
Kokosovy olej je tiez mierne protiplesnovy, ten, pripadne s par kvapkami GSE, citricidalu je vyborny na zjemnenie koze na nohach, kde hruba koza je miesto na mnozenie sa plesni, nie len nechty.

bibi123

baby-plesen sa prenasa sporami, takze s tym nieco robte, kym sa Vam to napr. v ponozkach, topankach neroznesie po celej nohe. Robila som si kurz na gelove nechty a tam sme mali prednasku od jednej koznej doktorky aj s obrazkami:O( a vraj aj niektori lekari si s tym mesiace nevedia rady a ze aj ona vlastnu dceru riesila 4mesiace... takze baby, treba zajst nepodmienecne k doktorovi, vypisat si antibiotika, popripadne skusit tie protiplesnove ceruzky na nechty a hlavne sa snazte nohy drzat v suchu a dezinfikovat ich parkrat za den, aby sa Vam to neroznieslo-dezinfekcie kupite v lekarni alebo v nechtovych salonoch, predajniach...

sandy21

toto je podla mna najhnusnejsie ochorenie na svete :-((( strasne ma to trapi a neviem sa toho zbavit. uz som bola u lekara, ze by mi ten 1 postihnuty necht na palci strhol tak aby mi uz nenarastol a on sa zhrozil a odmietol. velmi ma ten necht trapi, stale myslim na tie spory, co sa z neho vsade sypu :-((

luckaaaaaaa

co mam robit, ked mam postihnuty jeden necht? na nohe - palec. necht sa mi odlucil od lozka a odstrihla som z neho asi tristvrte. neviem aky pripravok si mam kupit. k doktorovi nemam cas ist:( poradte prosim

ida

Prosím o radu, mám dcéru, má 9 rokov a asi má na nechtoch na nohách pleseň. Doktorka nám predpísala krem Batrafen. Mastíme každý deň a akosi to nepomáha,alebo aspoň nemám ten pocit. Trvá to už asi mesiac a nič. Práve naopak, jej z nechtu na nohách ubúda a ja neviem, čo je to dobrý priebeh liečby. Na jednom palci jej zostalo z nechtu asi len 0,5 cm. Dcéra to má naozaj škaredé a ja sa za ňu trápim. Skúšali sme aj mudru hubu, zároveň s krémom. Prosím poradte mi. Budem čakať.