jazva na tvári dievčatka po uhryznutí psom

mata

Erika,dnes moju 15 mesacnu dcerku tiez uhryzol pes. Ma jednu ranu na licku so 4 stehmi a jednu pod ockom s 2 stehmi. ZAujimalo by ma, ako si postupovala pri liecbe. Ktore z odporucanych pripravkov si pouzila a ake boli ucinne. A ako ste zvladli hojenie - svrbenie, chrasty .... A ako to vyzera teraz po uplynuti nejakeho casu? DAkujem

mata

Erika, dnes moju 15 mesacnu dcerku tiez pohryzol pes.Ma jednu ranu so 4 stehmi na licku a jednu s 2 stehmi pod ockom.Zaujima ma ako si postupovala pri liecbe. Ci pomohli pripravky, ktore ti odporucila BIBIKA, pripadne ci si neskusila nieco ine. A ako to vyzera teraz po uplynuti nejakeho casu? A ako prebiehalo hojenie - svrbenie, chrasty .... Vopred dakujem.

jghfm

Ahoj Erika, práve čítam tvoj príspevok. Ja mám veľmi dobré skúsenostti s gélikom-CONTRATUBEX. Je voľne predajný v lekárni. Pozorne si prečítaj priložený leták.Malo by to odstrániť jazvy-už zahojené Pozor, nie otvorené alebo hojace sa.

Erika69

BIBIKA ešte raz Vám ďakujem aj za vysvetlenie, lepšie prekonávam ten stres aj ja, keď mám podporu v ľuďoch ako ste aj Vy. Po týždni sa rany hoja celkom pekne. Dnes vyberali stehy z rany pod pravým okom a odlepili sťahujúcu náplasť z rany na nose. Z rany na ľavej strane líčka ešte nevybrali stehy, nakoľko je rana zapálená a vyteká z nej hnis. Rana je zalepená a natretá akousi masťou zrejme proti zápalu. Uvažujem o tom, že by som uvarila čaj namiesto z harmančeka radšej z nechtíka a dám jej obklady na tú hnisajúcu ranu - vyčítala som z knižky s bylinkami, údajne nechtík má protizápalové účinky . Pokaziť s tým nepokazím nič. Ďakujem.

BIBIKA

odporučiť vám môžem len knižky o homeopatii, kde sú popísané jednotlivé liečiky, v takých väčších kníhkupectvách ich majú. Ale dobre je mať kontakt na homeopata a radšej konzultovať, neodporúčam podávať liek laicky podľa knižky.

BIBIKA

arnica montana sa používa ako akútny liek pri akýchkoľvek poraneniach tkaniva a hypericum (ľubovník bodkovaný)perforatum sa podáva pri poraneniach kde vznikla perforácia tkaniva - prederavenie. Aby som vás uistila o svojich vedomostiach - som absolventka pedagogickej fakulty a zároveň študentka homeopatickej akadémie. A ešte odporúčam v rámci eliminovania stresu z toho čo sa stalo, poskytnúť dcérke bábiku dievčatka a plyšového psíka, aby pri hre mohla vyjadriť svoje pocity a ventilovať strach z toho čo sa jej stalo. Ak ju budete pri hre sledovať, uvidíte, že si to prehráva. Je neskutočne výborný spôsob ako si dieťaťko odventiluje pocity takto pri hre. Mám štátnicu z terapie hrou :-) a toto mám na detičkách odskúšané...veľa štastia a napíšte ako to pokračuje :-)

Erika69

BIBIKA, kupila som 1 liečivo - arnica montana 9 ch - je to ono? Druhé liečivo som objednala. A chcela by som sa opytať na účinky týchto dvoch Vami doporučených liečiv, nakoľko som sa nikde na nete nič nedozvedela, resp. keby ste mi vedeli odporučiť nejakú stránku. Ďakujem

Erika69

BIBIKA ďakujem za cennú radu, veľmi si to vážim a určite to vyskúšam. Stalo sa to len včera a preto som bezradná. Ešte raz ďakujem.