(pre RNG) - Chitosan

Príspevok v téme: (pre RNG) - Chitosan
sobek

Cez internet som si objednal tento prirodny produkt /Chitosan/.
Mohol by si mi,prosim,RNG napisat svoj nazor na jeho zlozenie,ci sa mi ho oplati uzivat a ci ma naozaj take ucinky ako sa o nom pise?
Chitosan- je prirodny produkt - extrakt z ulit morskych krabov,ktore su tvorene glukosaminovyými jednotkami.Dokaze viazaat mastne kyseliny z tukov a tvori s nimi soli,ktore nedisociuju ani v pH zaludku.Na soli sa viazu dalsie tuky.Takto velke molekuly nies u schopne prejst stenou tenkeho creva a preto su vylucovane z tela prirodzebou cesstou.Tymto sposobom sa znizuje obsah prijimaneho tuku z potravy a obmedzuje energeticky prijem.
Chitosan tiez tvori gumovite koagulaty,ktore zachycuju a viazu miceli tvorene zlcovymi kyselinami a naviazanym cholesterolom.Dochadza tak ku zvysenemu vylucovaniu cholesterolu vykalmi a znizuje sa jeho prenos do krvneho sera.Znizene hladiny cholesterolu v krvi a jatrach znizuju riziko anterosklerozy.
Chitosan vznika deacelylatiou chitinu - ziskavaneho z kostier morskych krabov a homarov,je to material schopny absorbovat tuky.Funguje ako viazac tukov.Znizuje mnozstvo cholesterolu a ma ohromny potencial proti atheroskleroze a ochoreni srdca.

RNG

Cistenie crevnej flory sa moze prejavit aj pocitom zvysenej energie.
Podobne ucinkuje cistenie vlakninami, napr psyliom alebo saponinmy, ako yucca a "trpkym principom", ako je v triphale.
Cistejsie creva mozu zvysit absorbciu celkove,teda aj latok, z ktorych sa vyrabaju neurotransmitery(tryptophan).
Co sa tyka omega 3 olejov, tie v chitosane-cistom- nie su.

sobek

Dakujem za odpoved.Chcem sa ta este RNG opytat,ci zlozky v tomto produkte maju nieco spolocne s omega 3,resp.ci Chitosan moze vplyvat aj na naladu a zlepsovat ju,odstranovat depresivne pocity,tak ako Omega 3.Mam totiz pocit(mozno je to len sugescia),ze sa po nom citim lepsie,ze dodava energiu.

RNG

Chitosan nasiakne do seba tuk a prejde cez traviaci trakt.
Z glukosaminu, co obsahuje sa do tela nedostane prakticky nic.
Je to dieteticky pripravok, ktoreho funkcia je viazat na seba tuky z jedla.(Zialbohu aj tukorozpustne vitaminy)
Neprispieva vsak na odburavanie existujucich tukov v tele.
Na to treba rozpustidla tukov dostat do krvneho obeho, napr enzymy lipazy alebo emulzifikatory ako lecitin.
To zvysene vylucovanie cholesterolu je zatial nedokazane pre chitosan.Ak sa cholesterol vyluci v so zlcou, akykolvek absorbent tukov, hlavne vlakniny ale aj chitosan ho do seba nasiaknu a vynesu z tela, cim sa zabrani reabsorbcii spat do krvneho obehu.
Znizovanie cholesterolu je dokazane pre stimulatory toku zlce(vytazky z korenov pupavy a hlavne vytazok z ostropestreca marianskeho sylimarin.)
Cholesterolove hladiny v krvi vyborne upravuje vytazok z listov cukrovej trstiny Policosanol.