Sama na bulimiu

Príspevok v téme: Sama na bulimiu
romantik

Je mozne, aby sa moja byvala priatelka dostala z bulimie sama, bez pomoci okolia? Pomoc odmieta a vravi, ze to sama zvladne... Zacalo to anorexiou a preslo to do bulimie, asi tak pred 6-7 rokmi... Studuje na velmi narocnej skole (neskutocny stres) a nema sama na seba ani trochu casu (na pripravu poriadneho jedla). Zalezi mi na nej, chcem jej pomoct, ale moju pomoc odmieta, pre nu uz neexistujem!

jaja

a romantik..necitaj pribehy,lebo kazdy ma svoj vlastny pribeh.ale pojde to,neboj verim,ze to zvladne ved ma aj teba,ja som nikoho nemala=D

romantik

V poslednej dobe o bulimii a spojenej depresii citam vela, citam si zivotne pribehy dievcat, ktore s tym ziju...
Velmi sa o nu zacinam bat, velmi, ale nemozem spravit nic, dokonca sa jej ani len ozvat lebo si to nezela...

romantik

Stale som stal pri nej, dodaval som jej energiu a vzdy som ju povzbudil, vzdy! Dakovala mi, ze bezomna a mojej podpory by na tej skole davno skoncila. Ale potom zacala brat nas vztah len ako pritaz, ze to castokrat spustalo jej depresie! Nikdy mi nic nepovedala, nic, co jej na mne vadi... a ja som pre nu robil vsetko! Teraz bude na vsetko sama, dufam, ze to zvladne, ved je to napokon jej vlastna volba.

brunka

Tak jej povedz, ze ked je skola pre nu najdolezitejsia, tym viac by jej malo zalezat na tom , aby sa uzdravila, aby sa dala dokopy psychicky a aj fyzicke zdravie, aby si tou bulimiou nenicila, lebo skola, spravene skusky, vystudovana skola - to vsetko jej bude absolutne nanic, ked si znici svoje zdravie. Potom ani tu skolu nebude moct vyuzit na nejake buduce povolanie, zamestnanie, ked z nej bude troska( ked bude mat take zdravotne nasledky, ktore sa uz nedaju napravit a znemoznuju normalny zivot) - prepac, ze som to tak povedala, ale myslim, ze to ju naozaj caka, ak so sebou nezacne nieco robit - liecit sa a snazit sa prijat pomoc a podporu ajod svojho okolia. Dufam, ze si to cim skor uvedomi, lebo bez toho, aby si to priznala je jej asi tazko pomoct. Aj ked viem, ze ked je clovek v tom zacarovanom kruhu bulimie, je to velmi tazke...

romantik

Bola tam len raz, ked sa tesne pred skuskou zrutila. Odvetedy tam nebola. Skola je pre nu najdolezitejsia, aj ked jej to neuveritelne nici psychicke zdravie... Snad, ked sa jej ich podari urobit, tak za psychiatrom pojde...