Poradte prosim. thnx

Príspevok v téme: Poradte prosim. thnx
romca

Ahojte. Mam 16. 170 cm a 55-56 kil. asi pred mesiacom som mala 61 kil. Viem, nieje to velky rozdiel, ale da sa to na mne vidiet. Da sa povedat za som s mojim telom celkom spokojna. Ale prave dnes zacinam brat antikoncepciu a VEEElmi sa bojim, ze z toho priberiem. Stale pocitam kalorie. Nejem iba trochu na obed a potom iba ovocie. Cokoladu, kolace a sladkoti vobec. Ked tie tabletky zacnem brat, nebudem ani ten obed. Ked jeden den jem viac, mam depresiu a neviem nad tym prestat rozmyslat. Ale nemam nikoho komu by som to mohla povedat. Pomozte mi. co mam robit aby som nepribrala ?? PROSIM !! PS: Nebojte sa. Ja vobec nie som chora, tak ako to vyzera, ibe nechcem pribrat ani jedno kilo. Kupila som si vela noveho oblecenia, preto ze uz mi boli vsetky moje stare veci velke. Nechcem zase pribrat a nebudem sa zmestit do tych novych siat. Poradte mi. prosim. alebo aspon napiste, co si o tom myslite. dakujem

elwin

za malicko, len chod.. vlocky su uzasna potravina, a nech si tvrdi kto chce co chce, su zdrave a basta...
:) drzim ti palec, nech sa dari a neboj sa... ani ja nechcem pribrat do novych rifli lebo by som sa potom do nich uz fakt nenarvala ale aj tak nie som posadnuta ratanim kalorii... paaa

romca

elwin:
dakujem za radu.
tak som aj ja jedavala. ale teraz som vynechala vlocky. ale mas pravdu. asi si ich pojdem zajtra kupit.

elwin

pocuj romca, ja som zazila daco podobne co sa tyka toho jedenia, antikoncepciu zatial neberem...
ale chcem povedat ze som zacala asi pred par mesiacmi tak ze som ranajkovala vlocky, obedovala daco male co bolo navarene, obcas iba dake jablko a vecerala som odstavene dva pomarance a grep a schudla som 6 kil, odvtedy som presla vela fazami od priam panickeho pocitania kalorii kedy som si nekupila susienky s ovsenymi vlockami lebo mali vela kalorii, az k uplnej salame ktora trva az doteraz... teda niezeby som sa napchavala teraz vo velkom, ale precitala som vela knih ohladne zdravej vyzivy, prirodzenej hygieny tela a tak podobne, a skratka ranajkujem stale vlocky, obedujem nieco zdrave a zive cize nevarene, a veceriam ovocie... a to ze si dam kolac obcas alebo zmrzlinu mi absolutne nevadi, aj dneska som si po obede coz boli hrianky s avokadom a paradajkou, dala cokoladovu zmrzku a citim sa v pohode... mam kusok vycitky ale hlavne ze som spokojna... a alternativa ma pravdu - vsetko je v hlave, ked si povies ze nepriberies tak nepriberies, telo je mudre, ono to spali len sa o to nesmies tak strasne strachovat ze sa ti to ulozi... fakt, uzivaj si a papaj na co mas chut, odporucam z velkej casti zivu stravu.. pa drz sa :)

alti

:D, jasne, ze mozes, mam 58. Je to vela alebo tak akurat? Myslim, ze akurat, aby som mala dost skusenosti aj vedomosti :D. Pekny den Ti prajem, nedaj si ho nikym a nicim pokazit

romca

dik, mas pravdu. ja sa snazim nad tym uz nerozmyslat. obed nemozem vynechat. potom by to islo az k anorexii. jem vela ovocia takze vyziva mi chybat nebude. dakujem.
mozem sa opytat kolko mas rokov??

Alternativa

Takze ja napisem moj nazor: vsetko zacina v hlave. Tvoj priam panicky strach, aby si nepribrala z toho, co je uplne normalnou, ba nevyhnutnou sucastou zivota - PRAVIDELNE ZDRAVE jedenie, nie je v poriadku. Uz si do podvedomia cosi neziaduce "kodujes". Sila nasho podvedomia je obrovska. Inak, o vybere antikoncepcie si pohovor s gynekologom. Su druhy, od ktorych dievcata nepriberu, je to individualne, da sa najst ta spravna "tvoja" antikoncepcia. Nepises, ci mas dost aktivneho pohybu. Vynechat u teba jedine jedlo - obed - je krajne nerozumne, nasledky sa urcite casom dostavia. ved ani to pocitanie kcal v kazdom hlte, depky z toho, ze si nieco zjedla, nie je prejav zdravia. Pouvazuj...