Žijem s alkoholikom

agina

-odkaz odstránený-

pozrite si tento link, urcite vas to bude zaujimat.Rastlina Kudzu je na alkoholizmus.Bodaj by to vsetkym pomahalo.

mijjko

Som mlady chalan (26) a som abstinujuci alkoholik po liecbe..absolutne nemate vacsina ani paru o com tato choroba je!!! Abstinovat neznamena len nepit ale zmenit komplet svoj styl zivota od zakladu..vcetne priatelov, stravovania, ale hlavne myslenia choreho. Alkoholici si nikdy neuvedomia, ze prehravaju nad alkoholom pretoze chemicke euforie vyvolavane alkoholom su silnejsie. Alkoholik nema pevnu volu a to ze niekto prestane pit sam od seba-bez liecby je mozno jeden z 10000..s tym, ze aj vydrzi! Je to choroba do konca zivota a neda sa to vyliecit..len liecit a abstinovat. Nesmiem ani privonat k chlastu lebo sa mi cez cuchove receptory prenesie do mozgu informacia, ktora da impulz uz vytvorenym reflexom a to je spustac k pitiu!! Musim si davat pozor na to co zjem (kekse a cokolady s matou, aromami, puncova zmrzlina, mentol v roznych formach..to vsetko su potencialne spustace k pitiu). O tomto som ani len netusil pokial som sa nesiel liecit. Sme asi 3% z ludi ktory piju, lenze my to pitie ovladat nevieme..nie sami od seba! Takze sa treba hlavne vediet zmierit s tym, ze sme alkoholici..priznat si to a tiez vediet zit s tym, ze sa uz v zivote nenapijeme. Poznam ludi, ktory abstinovali 15-17rokov a skusili si dat iba "nealkoholicke" (obsahuje alk. ale v malej miere!) pivo a zrecidivovali(zacali pit zase). Skoncili zase na lieceni a lutovali to,ze len ochutnali nealko-pivo. Ja zacinam zivot uplne odznova..som zmiereny s tym ze som chory ale nic mi uz nestoji za to aby som sa zase dostal k chlastu!!! PS:..keby ste ma stretli na ulici, tak by ste nepovedali, ze som sa niekedy vobec musel liecit!!!!

monicka2509

ahoj kocka ja ja mam taku skusenost...ze abstinujuci alkoholik..ten moj sa drzal 2 roky a zase do toho padol a momentalne si s nim neviem rady....asi to ostane uz tak lebo uz nemam ani sil a pochybujem,ze ho 3x dotiahnem na liecenie...prajem,aby si zila stastne

Kachita

Lu, nuz to je uz ine, mala si hned napisat, ze ide o abstinujuceho alkoholika. Moja teta si jedneho pred tromi rokmi vzala, poznala sa s nim dlho, pil strasne vela rokov a pomahala mu aj s liecenim, hoci spolu netvorili par. Po prvej liecbe sa dali dokopy ale on zlyhal, nastastie hned nastupil na liecenie a po druhom lieceni uz boli ako par a o par mesiacov sa vzali a maju krasnu dcerku. Dolezite je aby abstinujuci alkoholik mal motivaciu, pre ktoru zit. V jeho pripade rodina. Venuje sa sportu, rodine a tesi sa z kazdeho dna. Naozaj je to rodinka na pohladanie.
Osobne si nemyslim, ze zit s abstinujucim alkoholikom je rozne. Vzdy zalezi od povahy. Ked mu ty veris a citis, ze to dokaze, tak preco nie?
Je pravda, ze mnohi ukazuju prstom, on bol alkoholik, a siria sa reci, ale mnoho muzov pije velmi vela, mali by sa liecit, ale beru to ako silu muza ci neviem co a este popri tom ukazuju prstom na toho, co uspesne zvladol liecenie.

lu

lilith to je tvoj život a tvoje rozhodnutie, žiť s chlapom, ktorý chlastá nechcem ani ja, ale žiť s abstinujúcim alkoholikom je o niečom absolúútne inom a tomu práve rozumie len ten, kto s ním žije, preto sa snažím niekoho takého nájsť

lilith

nemyslím že sú to smiešne rady,to bola len moja skúsenost s takým chlapom...a chlastá aj teraz tak na čo by my bol taký život.....

lu

ale baby, však ja som neni ťuknutá na hlavu, ja si tu chcem s niekým vymeniť skúsenosti, nie počúvať, resp. čítať takéto smiešne rady. Ja s ním žijem tri roky a z toho prvú polovicu pil a druhú abstinuje. Mňa skôr zaujíma, či niekto žije s abstinujúcim alkoholikom, ja sa nerozhodujem, či s ním mám ostať či nie