Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akné a moč?

lulika

rada by som prispela svojou skusenostou ohladom moču na akne. tiez som si sama, vlastnym močom vyliecila akne a ekzem.nepijem ho, len si nim potieram celu tvar a kozu, kde mam ekzem. fakt to robi zazraky. obsahuje vela enzymov a hormonov, rychlo sa vstrebava do pokozky a vobec to nezapacha na tvari. asi po 1 hodine si oplachnem tvar vlaznou vodou. mozno sa to niekomu hnusi, ale nie je to take hrozne. mimochodom, moč nie je odpad.

oxy

damian ja tomu nerozumiem. vsak mocom sa z tela odplavuju toxiny a odpad. a moze obsahovat aj bakterie. a toto pit???

damian

Lilu, som rad ze konecne niekto tu napisal, kedze strasne vela ludi ma problemy a minaju tisice korun zbytocne.

Vazim si to doktorku za to, ze Ti povedala pravdu!

Pripominam, ze sa odporuca aspon 3-4 dnovy v otvorenej nadobe odstaty moc (ale aby nan nepadal prach) a zohriaty na pare Takyto moc sa omnoho lahsie vstrebava hlbsie do koze a je silnejsi/koncentrovanejsi a silnejsie posobi.

Velmi odporucam uzivat SILNY B komplex. V lekarni asi tazko takyto najst.

Pri akne je potrebna aj vnutorna detoxikacia, nielen osetrovanie tvare, kedze akne nie je kozna choroba. Je to systemicka metabolicka choroba, pricom vyrazky su len symptomom/prejavom.

lilu55555

ja som mala problemy s pletou a este aj mam ale mensie ako som kedysi mala...raz mi kamoska povedala ze moc pomaha na akne no neverila som tumu a zdalo sa mi to dost nechutne....no potom som si vsimla ze jej to vazne pomohlo a este som sa spytala aj koznej lekarky a vravela ze to naozaj pomaha...neskor som to prekonala a vyskusala som to a naozaj mi to zacalo pomahat plet je cistejsia menej porov menej vyrazok vyzera to dobre a este aj po prekryti pleti make-upom to vyzera velmi dobre...skuste to aj vy mozno vam to tiez pomoze ako mne...ja som to robila tak ze kazdi vecer pred spanim na odlicovaci tampon a pretrela som si stym plet...po pol hodine som si tvar oplachla studenou vodou a to bolo vsetko....vela stastia :D

PharmRamon

Nevadí, zaslúžil som si trochu sarkazmu, ale táto téma ma dostalo natoľko že nad tým neustále uvažujem, nedá mi to spať.
Takže som sa rozhodol, že sa tým budem zaoberať oveľa dlhšie a poriadne to rozpitvám. Dúfam že kým dospejem k nejakým záverom nebude táto téma uzatvorená. Zatiaľ sa vštci majte a veľa šťastia.

rencaa

tiez si myslim, ze problemy na pokozke iba signalizuju nejaku galibu hlbsie, nie zriedka aj v psychike.. zacarovany kruh? hmmm

damian

Par minutove hladanie o akne a o prirodnych liekoch a dostal som toto: . Effect of medical honey on wounds colonised or infected with MRSA., www.ncbi.nlm.nih.gov
2. Healing of an MRSA-colonized, hydroxyurea-induced leg ulcer with honey., www.ncbi.nlm.nih.gov
3. Honey versus superbugs, www.beesneez.com.au
4. Colloidal oatmeal: history, chemistry and clinical properties., www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Environmental Protection Agency, www.epa.gov
6. Cosmetic Ingredient Review, www.cir-safety.org
7. A randomized double-blind controlled trial comparing extra virgin coconut oil with mineral oil as a moisturizer for mild to moderate xerosis., www.ncbi.nlm.nih.gov
8. Wikipedia, en.wikipedia.org
...upozornujem, ze niektore clanky su vybrane z medzinarodnych medicinskych databaz.

PharmRamon

No milý damian, tešil som sa na to čo tvoja hlava vykúzli:D
Usudzujem že si určite vzdelaný človek a taktiež že uznávaš prírodné liečiteľstvo a neuznávaš farmaceutickú chémiu. Kedže som študentom farmácie je prirodzené že moje názory sú tým ovplyvnené, to však neznamená žeby som odsudzoval tzv. ľudové liečiteľstvo. Samozrejme že aj v tomto kruhu su vyštudovaní lekári. Ide len o to akú pravdu si zvolíš a kedže ja osobne mám pozitívne skúsenosti s liečivými prípravkami ktorí prepisujú kožní lekári v našom kraji, volím a uznávam cestu chémie. Poznám množstvo ľudí ktoým pomohla chémia v tejto oblasti. Vyjadril som len osobný názor a kedže som už offtopic rád by som sa ešte ospravedlnil za to šarlatánstvo, kedže sa o urinoterapiu vôbec nezaujímam, chcel som len vyjadriť svoj názor...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.