Odstranenie znamienka, aky je postup?

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka, aky je postup?
sasanka

Ahojte,mam znamienko na cele, ktore sa mi moc nepozdava, lebo ma v minulosti bolelo a doktorka mi doporucila vybratie..Chcela som pockat az do zimnych mesiacov, lebo sa mi zda ze sa mi nejako zapalilo alebo co..Tak by som si ho chcela cim skor dat vybrat ale mam strach.Ako to presne prebieha?Umrtvia mi ho?To mi pichnu injekciu do cela ci ako?Kolko to odstranovanie asi trva?Ja ho mam ako mini spendlikova hlavicka..A za kolko sa vyberaju stehy?Boli vyberanie znamienka a stehov?A to mi tiez aj pri vyberani stehoch umrtvia?Viem ze mam vela otazok, ale mam z toho nervy..Diky moc za rady a skusenosti

Miška Smejko

Dakujem velmi pekne za oboznámenie :) ja vlastne ešte neviem kam pôjdem ale tento týžden mám ísť k mojej kožnej lekárne a ona mi poradí kde by to asi bolo najlepšie

Laurina22

Annie a kde ti to robili?Pretoze aj ja idem na vybratie,ale az dvoch z tvare a hladam si sukromnu kliniku kde mi to vyberu,hlavne s kvalitnym lekarom,nech mam co najmensie jazvy.

Laurina22

Annie a kde ti to robili?Pretoze aj ja idem na vybratie,ale az dvoch z tvare a hladam si sukromnu kliniku kde mi to vyberu,hlavne s kvalitnym lekarom,nech mam co najmensie jazvy.

annieee

Miška Smejko, ideš ku sukromnému chirurgovi, či normálnemu?? ja som bola u sukromného - bol veľmi milý, dokonca aj žartoval na odľahčenie situácie a výsledný efekt po 4 mesiacoch nie je vidieť skoro nič len keď sa nato úplne zblízka pozerám, ale ostatní, čo o tom nevedia si to pri bežnom pohľade vôbec nevšimnú a to znamienko bolo asi 0,5-0,6cm veľké, tmavé, vypuklé - no hnus :D a celé to prebiehalo nasledovne: prišla som do ambulancie, sestrička mi priniesla biely plášť a biele šľapky zatiaľčo lekár si ma zaznamenal v jeho pc, a pýtal sa či to chcem aj poslať na histologické vyšetrenie, nechcela som, pretože to bolo iba z estetických dôvodov, ale odporúča sa to posielať aj tak. Potom som prešla do druhej miestnosti, ľahla som si a sestrička mi vydezinfikovala dané miesto. Dosť sa bojím injekcií,tak som sa prirodzene bála aj teraz, ale nebolo to nič strašné. Trochu zaštípalo a potom som už cítila len ako keby mi niekto z nechtom chodil okolo znamienka. Celé to trvalo asi 8-10 mninút aj so zašitím a prelepením. Vyplatila som zákrok a o týždeň som mala prísť na vybratie štychov. Prvé dva dni sa odporúča mať to miesto prelepené, potom to už môžeš aj odlepiť na chvíľu a prelepiť nanovo. Vyberanie stehov bolelo viac ako samotný zákrok. Teda aspoň u mňa to tak bolo aj mi trochu krv tiekla z toho. Ale stálo to zato! Som nesmierne spokojná :) a neboj sa, kedy ideš na zákrok?

annieee

áno, máme skúsenosti, čo konkrétne by si chcela vedieť? a vôbec sa nemusíš báť :) nič to nie je, držím palce :)

Miška Smejko

Ahojte. Na budúci tyžden idem ku kožnej doktorke dohodnút termín na vybratie znamienka. Mám ho na krku a má priemer asi 0.5 cm. DOsť sa bojím lebo nenávidím ked sa mi toho niekto dotýka chcem sa opýtať či niekto má skúsenost s podobným prípadom ako ja .

moly +&-§

ahojte minulu stredu mi vyberali 2 a poviem vám ta injekcia bolela ale potom už o takú pol minúty to som necitila jedno sa vybera asi 10 minut a este citit jak to zasivaju a tahaju kozu . o jeden den zasa pridete na kontrolu tam to potom prelepia a dnes zasa citim ako sa mi to uz hoji ale stipe to a o 10 dni vyberu stehy nebojte sa ja som strasny strachpud ale ked ja som to zvadla
VELA STASTIA

Anetka111

vybratie znamienka vobec neboli, teda aspon mna nie :-). Jancecka mala spravny postreh, ze znamienka by sa nemali vyberat v lete. Mne to taktiez lekar, ktory mi isiel znamienka vyberat. A ze to z toho dovodu,lebo sa rany horsie hoja vo velkych teplach a ze moze operovane miesto zpigmentovat. Najvhodnejsi cas je jesenne, zimne obdobie. Dufam, ze som nic nepoplietla :-). So zakrokom som velmi spokojna. Cele roky ma obtazovalo to velke skarede znamienko a teraz mam krasnu kozu bez znamienka a dokonca ani jazvicku nemam, tak to mam pekne spravene. :-)

Anetka111

vybratie znamienka vobec neboli, teda aspon mna nie :-). Jancecka mala spravny postreh, ze znamienka by sa nemali vyberat v lete. Mne to taktiez lekar, ktory mi isiel znamienka vyberat. A ze to z toho dovodu,lebo sa rany horsie hoja vo velkych teplach a ze moze operovane miesto zpigmentovat. Najvhodnejsi cas je jesenne, zimne obdobie. Dufam, ze som nic nepoplietla :-). So zakrokom som velmi spokojna. Cele roky ma obtazovalo to velke skarede znamienko a teraz mam krasnu kozu bez znamienka a dokonca ani jazvicku nemam, tak to mam pekne spravene. :-)