Odstranenie znamienka, aky je postup?

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka, aky je postup?
sasanka

Ahojte,mam znamienko na cele, ktore sa mi moc nepozdava, lebo ma v minulosti bolelo a doktorka mi doporucila vybratie..Chcela som pockat az do zimnych mesiacov, lebo sa mi zda ze sa mi nejako zapalilo alebo co..Tak by som si ho chcela cim skor dat vybrat ale mam strach.Ako to presne prebieha?Umrtvia mi ho?To mi pichnu injekciu do cela ci ako?Kolko to odstranovanie asi trva?Ja ho mam ako mini spendlikova hlavicka..A za kolko sa vyberaju stehy?Boli vyberanie znamienka a stehov?A to mi tiez aj pri vyberani stehoch umrtvia?Viem ze mam vela otazok, ale mam z toho nervy..Diky moc za rady a skusenosti

mell313

Ahoj mne vyberali znamienko pred dvomi týždňami a tiež som mala z toho strach.Ale fakt to nič nie je, cítila som len štipnutie keď mi pichol injekciu, celé to trvalo nejakých 10 minút.Som v celku spokojná až na to, že ma to vyšlo 2000 sk - jedno znamienko a to je dosť veľa, to bola jednodňová chirurgia kde mi to robili.

marussska

naozaj sa nemusíš báť...ani to vyberanie stehov nebolí a injekcia, ktorou ti umŕtvia pri vyberaní bude ako malé štipnutie...drž sa :-)

zuzanas

ahoj.Takže od obvodnej som išla kožnej, tá mi povedala či sa môže vibrať a či nie a potom som sa objednala chirurgovi. Lepšie je znamienko dať vyrezať ako vypáliť. Umŕtvil mi to inekciou, mala som stŕpnutý chrbát čiže som nič necítila. Potom som bola iba unavená a celý deň som prespala.Štichi mi vyberali za týždeň a vôbec to nebolelo. Odstránenie trvalo asi pol hodinu a štichi vybral za dve min. Nemáš sa čoho báť.

Iris18

Takže najprv ti pichnú injekciu na lokálne umŕtvenie. Potom ti znamienko začnú vyberať...kedže ho máš na čele a je malé tipujem, že to bude trvať takých 5 minút. Stehy ti vyberú pravdepodobne o týždeň, možno neskôr, lebo znamienko máš na čele a musí sa to pekne zahojiť, aby nebola až tak viditeľná jazva. Čo sa týka bolesti najviac bolí pichnutie injekcie a potom už nepocítiš nič...no a vyberanie stehov trošku bolí, ale nič strašné, umŕtvenie nie je potrebné. :)