Herpes

oli-oli

zdravim, chcela by som vediet, do akej miery je herpes prenosny, ked ho maju obaja partneri. v piatok som dostala herpes...na nohe :( a vcera sa mi priatel priznal, ze on ma take vyrazky, tiez na nohe, ale inde a ze to mal aj na rukach, ale nevedel, ze to je herpes...ani kozna lekarka mu to tak nediagnostikovala. tak dajme tomu, ze aj on ma herpes, lenze v inom stadiu, on to ma uz zosusene. ja predpokladam, ze som to od neho chytila, ked sa mi oslabila imunita...
no a otazka je, teraz ked ho bozkam, alebo sa ho inak dotknem, dostane odo mna novy herpes?

allynka

ahoj, mam taky problem...zacala som uz davnejsie mat problemy s rukami, vtedy mi to ale prislo ako ekzem, kozny mi predpisal masticky ktore pomahali, stratilo sa to ale po case sa mi to vytvorilo znova, len teraz je to ine, teraz sa mi prave na rukach tvoria tie malicke pluzgieriky ktore maju v sebe tekutinu, myslim ze je to herpes, no, pomoze na to napr Herpesin ? nie je to len na pery? ma s tym niekto skusenosti, alebo podobny problem ? som zufala....mam to po celych rukach, ak sa najde niekto ochotny, prosim napiste mi na mail, dakujem pekne.

vicontahiti

mam super odskusanu vec: rozotriete cesnak,date na vaticku(najlepsie odlicovaci pad) a prilozite na opar,rano a vecer,potom to potriet propolisovou tinkturou,nechat uschnut a potriet vectavirom.Vypali to opar,vyzera to chvilu hrozivo,prelepovala som to dva dni s naplatami ale do tyzdna!!!! bol opar prec. Brala som okrem toho vitamin B forte asi 3 dni. Vrelo odporucam!!

RNG

Znova:
Na shingles treba pouzivat doplnky na zvysenie imunity proti virusom-tie su spomenute v tejto teme .Hlavne selen(400 mcg) a udrzobnu davku extraktu z olivovych listov, 2x500 mg.Pripadne aj aloe, 1/2 dcl denne, hlavne v case utoku.
Na vyhojenie poskodenych nervov(myelin=nervova izolacia, "kratasy") treba doplnit potrebne komponenty, hlavne EPA a DHA.
Odporucam koncentrat MaxEPA, minimum 3x3 gramy denne, ale menej nez 20 gramov, lebo od 35 gramov prilis riedi krv.
Vobec, na bolesti nervoveho povodu je to vyborny hojic.
Pridavam len chaparal=larrea tridentata(1/2 gramu a 2x1 gram denne) a befungin(7-10 gramov denne=intenzivne, ktore su velmi ucinne na viralne choroby, vcitane herpesov.

sejna

Herpes simplex mávam často... som alergická na potravina, vraj ked zkonzumujem niečo čo nemám, oslabí mi to imunitu a to je vhodná príležitosť na aktivovanie vírusu herpes...Uživala som antivirotiká, ktoré mi vôbec nepomohli, práve naopak... ked sa mi herpes vyhodí, tak to stojí za to... mám ho na perách, na brade, pod nosom... ťažko sa to hojí a niekedy to trvá aj celé dva týždne a viac... vitamíny typu B-komplex, Zinok,... len pomáhajú urýchliť liečbu... čo mi pomáha, tak je Erufloid (antibiotický roztok, ktorý sa dá kúpiť, len na predpis) pekne vysuší a potom treba natrieť krémom Fucidin... ale aj ten je len na predpis... Ako všetci vieme, herpesu sa už nikdy nezbavíme, môžeme sa aspoň pokúsiť zmierniť jeho aktivitu, urýchliť hojenie... A hlavne nestresovať, kedže sa nachádza v nervových bunkách...

RNG

Su urcite lekarske normy, ako napr tabulky odporucenych davok zivin. To ze su uz davno zastarale lekarom nevadi aby sa s nimi ohanali.
Niektore veci uz snad aj pripustia(vyssie davky vitaminu C a E) ale zinok a jod zatial nepatri do tej skupiny.
Hlavne pre to, ze ked sa systematicky predavkuje, vedie k vaznym zdravotnym problemom.
Ale narazova kura, 5 nasobok par dni by nemala uskodit, napriek tomu to nemozem oficialne tvrdit.
Ja chcem s lekarmi spolupracovat nie viest vojny.
Nakoniec, moc je v ich rukach, v pripade konfliktu ich argumenty platia pred verejnostou, moje ako laika nie.