4. ročné dieťa a ploché nohy

bibi

je to normálne, keď dcéra odkedy sa naučila chodiť chodí po špičkách?
Keď ju upozorním, aby chodila normálne, tak chodí. Ale keď na to zabudne, tak znova chodí po špičkách.Má 3 roky.

filip

zdravim...mam 15 rokov a mam tiez ploche nohy od utleho dectva.Moja mama je fizioterapeut takze ma takisto v tom prax a nieco otom vie.. od malicka chodim na ortopediu a stale nosim ortopedicke vlozky..ci to opomaha?:D newem lebo nemam pocit zeby mi to pomoholo cvicil som a aj tak ma bolia nohy alebo chrbtica kvoli plochym noham je clovek trocha nizsi kvoli ochabnutej klenbe.svalou...zatial mam bolesti len chodidiel co viem zeje to kvoli plochym noha bolest mozem opisat k bolesto ked mate zmrznute nohy. otazky mailom

ruzicka

My mame termin u druheho ortopeda,chceme viac nazorov,co ten povie,ci dcerka ozaj dava nejak nespravne nohy pri chodzy,mne sa nezda.Pisala som este aj na inu stranku a tam mamicky pisali,ze ich detom vlozky pomohli.Tak zrejme predsa je to na nieco dobre.

sissi27

Aj ja mam syna ktory ma styri roky a ploche nohy. Nosi ortopedicke vlozky. Tvoj prispevok ma prekvapil. Nikdy predtym som nepocula o tom ze takyto postup je zastaraly a ze svaly sa medzi 4-6 rokom same napravia.