ESCAPELLE

lindsay

ahojte, užila som escapelle do 48 hod. a nezabrala..radím vám choďte radšej hneď ku gynekológovi a on vám dá účinnejšie lieky proti nežiadúcemu tehotenstvu

jaja

na pribalovom letaku je napisane,ze po po uziti escapelle musim pouzit kondom,lebo tabletka nebude ucinkovat,ak budem mat nechraneny pohlavny styk do najblizsej ocakavanej menstruacie.to ako myslia?ze ked sa zas stane "nehoda"tak mi tabletka,ktoru som vzala nepomoze(co je logicke) alebo ze nebude ucinkovat vobec?

jaja

vy ste fakt krepii niektori...aka vrazda?tak potom pouzitie kondomu nie je vrazda?ved keby nebol,tak by sa mozno spermia uhniezdila v maternici...ved na etikete je jasne napisane,ze ak ste uz tehotna NEUCINKUJE,len predchadza otehotneniu...vy sa uz uvedomte niektori...kristepane meliete take hovadiny...

macatko

tam ide ot oaby zygota nevznikla..a ak uz nahodou stihla vzniknut tak aby sa neuhniezdila v maternici..slovo vrazda je prisilne lebo kazdy ma pravo robit so svojim telom ako uzna za vhodne..a neznicit si cely zivot..neviem ci je pre dieta take super ked vyrasta v nechcenom prostredi a ma za rodicov deti!!?

evul

2 pohlavne bunky - splynutie - zygota. Odtialto je to uz clovek, sice zatial nevyvinuty, ale clovek. Ked ho "odstranis" akymkolvek sposobom a hocikedy od okamihu splynutia, je to vrazda - a je jedno, ci si to pomenujes, ci "prerusenie" tehotenstva (a kedy sa teda obnovi?) alebo si to odovodnis "znicenim zivota" - vlastne pohodlie vs.zivot dietata...

macatko

no neni..ta tabletka ak sa uzije viackrat v jednom mesiaci neni ucinna..a neriskovala by som kvoli jednemu sexu..ja to poznam..a ktomu prispevku "cau majo" len tolko ze je ovela prijatelnejsie neotehotniet ako si znicit svoj zivot aj zivot dietata keby sa narodilo detom..o akych vrazdach tu stale meliete?

cau majo

co to stvarate?cim vsetkym chces este vystavit to svoje dievca?myslis si,ze ked si da tabletu po nechranenom sexe je vsetko o. k.?ak si ju vtedy oplodnil,tak ta tabl.po-sluzi na to,aby sa oplodnene vajicko nezahniezdilo v maternici,ale je so sekretom vylucene z tela von.takze je jedno,ci ma to embryo 2 hod.,alebo 2 dni,uz je to zarodok,a ty chces co este stihat?dalsie oplodnenie?aj toto je vrazda nenarodeneho cloveka.pohlo sa trocha tvoje svedomie?