prosim pomoc..

Príspevok v téme: prosim pomoc..
megan

pod pazuchou sa mi vytvoril neaky herpes..najprv mi doktorka povedala, ze su to kvasinky a dala mi na to imazol..hned mi pomohol, natierala som sa asi 2 tyzdne ale vyhodilo sa mi to znova..je to este horsie, mne to skor pripada ako herpes a rozsiruje sa to..ku koznej mozem ist az v stredu, tak mi pls poradte, cim by som to dovtedy zmiernila..dakujem

megan

no ja tiez nechapem, ze najprv mi hned pomohol, tyzden sa to zlepsovalo, pravidelne som si to natierala a zrazu bum..zhorsenie..tak nefim..pojdem do tej lekarne sa popytat, dakujem moc za rady..a inac ten ocot?..ja som len pocula, ze je to dobre si to potierat, ale neviem..strasne to stipe, ale uskodit by to nemalo, ci?

RNG

Imazol ma dobre zlozenie aktivnych latol(clotrimazol a zinok) ale neviem sa nikde dopracovat na nete k "neaktivnej" baze.
Totiz moj problem je, ze mam alergie na naftove produkty(mineralny olej, vazelinu atd), takze vacsina kremov mi kvoli nosnej "neaktivnej" baze robi problem. Vyhadzem sa -drobne vodne pluzgieriky.
Z produktov mozem pouzivat len suche pudre.
Skus antifungalny puder.

megan

ten imazol mi najprv pomohol, ale uz mi nepomaha a pouzivam ho uz skoro mesiac..a doktorka povedala, ze je to asi alergicka reakcia-kvasinky..a odvtedy nepouzivam ani antiperspiranty, ani sa neholim..ved to by bola samovrazda..)

....

megan, herpes v podpazusi?to som este nepocula.a ak by to bol herpes zoster, tak by si ho mala urcite aj na inych miestach/pas, hrud/.mozno si mala pouzivat ten imazol dlhsie, ma sa pouzivat niekolko dni az tyzdnov/v zavislosti od typu infekcie/po zmiznuti priznakov.ak ide o kvasink.infekciu, mala by si dbat aby si mala podpazusie stale suche, pretoze vo vlhkom a teplom ....rostredi sa kvasinky mnozia/inac kvasinky ziju normalen na kozi, len imun..systema pre ne nevhodne podmienky im nedovolia sa premnozit.a nejde nahodou o alergiu na antiperspirant??alebo ak sa holis pod pazuchov tak nejaku reakciu??

megan

a to dostat v lekarni?..ja som uz skusala vsetko..ocot, svedske kvapky, aj pityol na vysusenie, ale akosi mi nic nezabralo..a ten imazol tiez uz vobec nezabera..(..a mokva mi to a boli..fuu..((