Búšenie srdca, triaška

Ratafak Plachta

Aj ja mavam busenie srdca, niekedy aj nepravidelny tep. A vsimol som si ze to zavisi od toho co zjem. Mam zapal zaludka, helikobaktera a polyp mi vycvakli zo zaludka. Ked jem bravcove, hovedzie maso, tak to je horsie, alebo vyprazane, olejove veci. Takze sa snazim jest lahsie stravitelne jedla. Na jesen som mal pocit na odpadnutia, navaly tepla, studeny pot na čele, taky maly tras v prstoch ruky, prip. krce, alebo mravcenie v prstoch a kutiku ust, ale totk vstko iba ked so bol v hotely a jedol so tie ich masove jedla na oleji a pod. Na zapal zaludka to neni dobre, kyselina ootom drazdi to zapalene miesto v zaludku a zapal sa nikdy nevylieci, a este k tomu helkkobakter produkuje toxjny ktore udrzuju te zapal. Takze dietnu stravu setriacu treba a na gastro na hadicu kuknut dk zaludka.

Hanka23444

Dakujem ale ja si myslim skor ze je vsetko v hlave.Niesom zastancom hrnut sa hned na tabletky ktore mi mozu este prihorsit aj ich navyk..Skor by som brala rady ktore sa daju liecit aj prirodnymi latkami.. Ale dakujem za vas nazor :)

nicollette12

Hanka23444 - tiez si myslim ze to moze byt panicka porucha, ako tu bolo pisane, ale rob s tym nieco, nenehaj to zajst do takeho stadia ze sa kvoli tomu budes zatvarat doma a nebudes moct nikam kvoli uzkosti ist.... lebo to sposobuje neliecena uzkostna porucha, mam clena v rodine co si tym presiel ale este davnejsie ale vtedy nikto nevedel ze nejaka uzkostna porucha existuje...ale potom sme na to prisli v hodine 12tej ako sa hovori.... takze urcite zajst za psychologom, ten ta ked tak posunie k psychiatrovi ak bude treba, vela stastia

Hanka23444

Prv sa chcem podakovat za odpoved.Inak nemavam take stavy .A ano nepila som ziadnu vodu dnes akurat som si dala kavu a presne taky isty problem som mala aj pred tromi mesiacmi ze som nic nepila len kavu a hned som mala taky isty vykiv...A vydam sa aj z ludmi,nemyslim si ze je to panicka porucha skor si myslim ze mam take obdobie niekedy ze stresujem vela a zbytocne ..a po nejakej dobe zacne ta uzkost ..ale doktor mi akurat predpisal gujacuran a magneziuum pred tymi 3 mesiacmi ..

Tomas12345

Hanka tvoje priznaky sedia na panicku poruchu, a tu lieci psychiater alebo psychoterapeut psychoterapiami.

Ale spýtam sa ta, ci si pila v ten den dostatok vody ? Lebo ak nie a potom si si dala kavu ktora este viac dehydruje cloveka potom necudo ze ty prislo zle. Mimochodom kofein obsiahnuty v kave moze vyvolat uzkosti a panicke stavy u niektorych ludi ako aj zrychleny pulz a preto by sa mu mali ludia ktori taketo stavy paniky uz zazili skor vyhybat.

Bude dobre ak zajdes za psychiatrom, uz len kvoli tomu ze posudi tvoj stav a urci diagnozu ( pokial sa samozrejme vylucia vsetky mozne fyzicke priciny) a navyse ti nasadí liecbu asi antidepresiva proti uzkostnym stavom, a navyse da ti aj benzodiazepin ktory budess nosit v kabelke je to liek proti uzkosti sedatívum ktory ak pride na teba silna uzkost ktoru nedokazes zahnat, tak si das jednu tabletku a uzkost hned prejde. Vela ludi uz len to ze ma v kabelke benzodiazepin im to dodava odvahu a uvolnenie ze vedia ze ak im pride zle tak maju hned pri sebe riesenie.

Hanka23444

Chcem sa opytat.Dnes som bola si vybavovat pracu pretoze momentalne som na urade a hladam si nieco nove.Dohodla som sa s kamoskou ze sa stretneme a pojdeme len tak pokecat niekam do cukrarne. Tak po vybaveni svojich zalezitosti,som ju cakala v cukrarni.Objednala som si kavu a zakusok,bola som nervozna pocitovala som uzkost a nechut do jedla..Tak som si dala len kavu..automaticky mi prislo blbo dost bola som taka napata.Nechapala som s coho to na mna prislo bola som uvolnena ale citila som sa napato..srdce mi bilo ako keby mi malo vyskocit.Ale tvarila som sa ze je vsetko OK.Myslela som si ze to prejde...tak som nechcela hned panikarit aby mi nebolo horsie..Ked som isla uz domov stale som sa citila zle.Cestou autobusom my bolo raz dobre a raz zle.Mala som pocit na zvracanie,chvenie az triaska a slaba som bola velmi...ale vravela som si ze to prejde.Ked som konecne dorazila domov myslela som si ze zavolam zachranku,bola som sama doma a bala som sa ze odpadnem... Stale som mala rovnake pocity..pocit uzkosti,stresu,tocenie hlavy az sa mi stmievalo pred ocami a strasne mi bilo srdce,bola som strasne slaba..nechapem s coho sa mi stal taky vykiv...neviete mi poradit...?? Mala som uz take pocity pred 3 mesiacmi ale nemala som triasku....A u doktora som bola ale nic mi nezistili.Vysledky som mala dobre.. som s toho nervozna..Poradte mi Dakujem

agent

dobry den chcem sa opytat v minulosti som mala depresiu a zlyhavalo my srdiecko maa busenie srdca casto a je my na odpadnutie da sa to nejako liecit beriem egilok bojim sa dost prosim odpiste mi dakujem

Martina85

Ahojte! Babenka, môj manžel má podobné príznaky ako, preto sa chcem spýtať, či ti zistili aj niečo viac, alebo sa to týka "len" tých výrastkov na krčnej chrbtici. Lebo nás momentálne posielajú po všetkých vyšetreniach (EMG, EEG, interné, soná,...) a zatiaľ nič nevieme. Opakuje sa mu to tak každých 5 dní už asi tri týždne. Ak by si už niečo viac vedela, napíš, prosím, na mail: martina.horna@centrum.sk
Ďakujem