dierka po porode

age44

ja som dvakrat rodila spontanne a bolo super, v pohode, aj porod, aj hojenie. robili mi aj nastrih oba razy. sice sa dnes propaguje bez nastrihu hradze, ale je to ovela lepsie, ako ked dojde k rupture (vtedy to moze zasiahnut az ku konecniku). lekar vie presne kolko treba nastrihnut a vie ktorym smerom stocit rez. mala so aj stastie na lekarov, ale velmi vela zalezi aj na zene. ak sa hybes, sportujes a nesetris sa prilis ani po porode, dodrziavas hygienu (sprachovala som sa x-krat denne) ranka sa pekne zahoji a zaraz ju nie je ani vidiet, ani citit. po oboch porodoch som uz v nemocnici sedela v tureckom sede, moja mama sa len cudovala, ze ako mozem. momentalne som sedem tyzdnov po druhom porode a zadnu jazvu nie je vidiet. netreba sa bat, vsak mozme byt rady, my zeny, ze mame taku uzasnu moznost priviest na svet malinky zazrak! nemenila by som za ine pohlavie, za nic na svete.

Nikpia

fiha ked tak citam co tu pisete tak asi ostanem dozivotne na HAK a vezmem do opatery nejaku sirotu..sak to co za masiarov mate pri porodoch? uuuuu .... normalne ma striaslo....fuj fuj... a neskusila niektora z vas porod vo vode? ci to sa stale musi natrhnut ci nastrihnut?

lanabf

nebolo to take ruzove ako som si predstavovala.. po porode a nastrihu sa mi to vsetko hojilo velmi pomaly a bolestivo.este 3 tyzdne po porode som chodila ako "baletka".zalezi podla mna na tom aky lekar je pri porode.pri mne bol doktor ktory robil uz tyzden vkuse pretoze skoro vsetci schopni boli na dovolenkach.a tak vyzeralo aj moje hojenie potom.hruuuza des.ale je to velmi individualne kto a ako sa hoji.mozno v tvojom pripade to bude uplna malina a o tyzden dva budes uplne fit a ani si nespomenies na porod.ja nanho nerada spominam :) a sex? som mesiac aj tyzden po porode a nejak nanho nemam chut.skor mam tiez obavy ze to este nie je uplne zhojene lebo som bola dost dotrhana.ale drzim ti palce a nebudem ta strasit :)

lanabf

nebolo to take ruzove ako som si predstavovala.. po porode a nastrihu sa mi to vsetko hojilo velmi pomaly a bolestivo.este 3 tyzdne po porode som chodila ako "baletka".zalezi podla mna na tom aky lekar je pri porode.pri mne bol doktor ktory robil uz tyzden vkuse pretoze skoro vsetci schopni boli na dovolenkach.a tak vyzeralo aj moje hojenie potom.hruuuza des.ale je to velmi individualne kto a ako sa hoji.mozno v tvojom pripade to bude uplna malina a o tyzden dva budes uplne fit a ani si nespomenies na porod.ja nanho nerada spominam :) a sex? som mesiac aj tyzden po porode a nejak nanho nemam chut.skor mam tiez obavy ze to este nie je uplne zhojene lebo som bola dost dotrhana.ale drzim ti palce a nebudem ta strasit :)

mutika

Tie stonajuce,jaciace a kriciace kralovne,ktore sa natrhnu,bud nerespektuju rady lekara alebo rodia pri neodbornikovi...Ja o 2 tyzdne cakam tretie babatko a vobec sa toho neobavam.Bola som pri oboch porodoch nastrihnuta,lebo dietatko bolo velke,potom odborne zasita a do dvoch tyzdnov zhojena.Sex prezivam intenzivnejsie ako pred porodmi...

mimi.a

fifinka, klud.. ziadna panika. Dierku ti po porode ak bude treba zasiju, rana sa do 2 mesiacov zhoji a hotovo. A tie 2 mesiace aj tak nebudes mat na sex velmi chut:)

slôniecko

ale preco by si ho nemala uzivat rovnako ako predtym. ja mam sex stale rovnako dobry. a ano natrhne sa ti a hrozne to boli ale to prezijes... aj par mesiacov po porode asi nebude ziadny sex lebo sa to pomaly hojí

jane_

samozrejme ze sa natrhne ale po porode ti ju zasiju. no a ako by to malo vyzerat so sexom? mozno si ho uz nebudes vediet uzit tak ako predtym.....