Chrom

dada

Ani mne osobne nezaberá, ale keď mám chuť na sladké, zjem radšej nejaké ovocie, niekedy aj pol kila. A potom keď ešte mám tak si doprajem nejakú sušienku. A potom už mám naozaj dosť sladkého. A mám aj také chvíle, kedy zjem pol nutely na jeden krát, ale potom aj dva týždne sladké nemusím ani vidieť.

RNG

Na potlacanie chuti na sladke je plno prostriedkov. Chrom je len jeden z nich a niekomu zabera. Mne osobne nie. Treba to vyskusat, kazdeho telo pracuje inac.
Sladka chut sa ale da uspokojit aj bez cukru, ja to robim uz roky s uspechom-pouzitim stevie.
Stevisidy-sladky vytazok zo stevie(300 krat sladsie, ako cukor) su zaroven stimulator regeneracie pankreasu, co ja ako cukrovkar s poskodenou funkciou pankreasu aj tak potrebujem.

RNG

Chrom je jeden z mnoho stopovych prvkov, ktore telo potrebuje a dnes casto nedostava.
Mnohym so zvysenym cukrom v krvi to pomohlo ciastocne regulovat cukor.
Mne osobne (som cukrovkar) to velmi nezmenilo situaciu, asi nemam nedostatok chromu, lebo v praci pracujem z chromniklovymi zliatinami a mozno to malicke mnozstvo potrebne pre organizmus dostanem cez kozu do tela.