Belavé čapy na mandliach

Príspevok v téme: Belavé čapy na mandliach
proste ja

Už asi 8 rokov ma trápia belavé čapy na mandliach,je to nechutné,také biele hrčky na madliack,ktoré si každé ráno vyťahuje, koncom lyžice,dosť bolestivé,väčšinou to aj trochu potom krváca...mandle mi nechcú vybrať,že mám veľmi slabú imunitu...vraveli,že po puberte to prejde,ale prd,je to stále horšie a to budem mať 20! a nikto ma toho nevie zbaviť a navyše aj zapáchajú,takže si stále umývam zuby...je top humus...prosím,pomôžte mi sa toho zbaviť ,ak viete...len žiadne krčné,lebo som tam už bola asi 1000x

RNG

Spomeniem este raz pripodzene antimikrobialne:
Koloidna strieborna voda, GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov...
No a na imunitu selen, zinok,vitaminy C ,E, probiotika...

aaaggghgdghdhdhdfh

zdravim...s vyberanim mandli pozor....mne po nich zacala "striekat" krv z hrdla 5krat za sebou v tyzdnovich intervaloch... fakt som bol v nemocnici mesiac. vyberal som ich koli tim capom....ale okrem nich som mal aj kazde rano zahlienene hrdlo....co pretrvava doteraz...teda ziadna super vyhra....predtim ako pojdete odstranit mandle doporucujem skocit k zubarke a dat si zuby dokopi, pretoze sa to moze robit aj z bacilov ktore sa robia v kazoch....

ethel

Choručká,mala by si si dať urobiť výter z tej mandle,najlepšie na ORL ambulancii..presne zistia o akého bacila ide a dajú ti cielene atb..

chorucka

Nieco ma skrabalo v krku,pozrela som sa do hrdla a videla nieco zltobiele na mandliach,vlastne v tej strbine.Podtlacila som to prstom a vyslo z tade nieco take...velke ako polka lentilky,tvrde...hnis.Normale som to z tade "vybrala".Bolo to v prvy den-prava mandla.O 4 dni som to tam mala zas.A o 3-4 zas.Vzdy prava mandla.Dezinfikujem si to propolisovou tinkturou.Neviem,co to moze byt...pomoze mi niekto?Myslite,ze mi ich vyberu?

huhna

aj ja ich mavam..a tiez mi nikto nechcel vybrat mandle...len si ma vsetci lekari prehadzovalli od jedneho k druhemu....som si musela vybavit vysetrenie u primara po znamosti!!! ako fakt je mi to trapne ale uz nebolo ineho riesenia a ten ked videl moje mandle tak sa ma s hrozou spytal ze preco ich este vobec mam...o 3tyzdne mi ich vyberu a snad sa tym skonci moje niekolko rocne trapenie...tak drzim palce nech to aj u vas osatnych skonci pozitivne ..

to je infekcia

ja som mala taky isty problem!ale to bolo take zltkave, tiez to zapachalo.a vybrali mi mandle/povodne vlastne sa to malo vyberat pre silne akne a opakovane infekcie staphyloccocus aurei/a ked som isla ku krcnej co mala o tom rozhodnut,kukala na mandle, a vybrala mi tu hrudku a povedala/okamzite to musi ist von/vybrali mi mandle a poslali na kultivaciu tkanivo.zistili ze vnutri som mala infekciu nazyvanu actynomyces israeli.kukala som si potom nejake clanky a nasla som ze sa to moze prejavovat tymi hrudkami-doktorka to nazyvala hnisave capy.tak som rada ze mam po tom.ak mozte , tak urcite si to nezanedbavajte.

miba

Ahoj, ja mám presne ten istý problém, až na to, že u mňa to pretrváva 1,5 roka. Chápem Ťa, že je to nepríjemné. Stále umývanie zubov, žuvačka v ústach a veci tomu podobné. Bola som u krčného, ten mi povedal, že buď si to budem vytláčať, čo sa mi zdá dosť nechutné, ale vybrať mandle. Teraz vo štvrtok idem opäť kvôli tomu k lekárovi, chcem si urobiť predoperačné vyšetrenia a potom zákrok. Dúfam, že sa moje \\\\\\\"trápenie\ \\\\\\" s pachom z úst týmto ,skončí. V našej rodine majú 3 vybraté mandle a nikto nemá problémy s tým, že by bol viac chorý. Myslím si, že keď mandle neplnia tú funkciu, čo by mali, môžu človeka skôr ohrozovať - ja mám napr. stále zvýšenú sedimentáciu a som úplne zdravá.