Strojček na zuby

LUCINUSKA

tak ja mam strojcek pol roka:D:D mamka za nho dala 6 litrov:Dak si dobre pametam a to je vsetko a je to statna ambulancia : ))

scuffle

pre janussa, strojcek do veku 18 rokov plati poistovna z vacsej casti, po 18 tke sa cena aparatu pohybuje od 5,000-11000 sk za jednu celust, ja som sa rozhodla ze si dam strojcek a vyde ma to na nehorazne peniaze, ratam okolo 30-40 tisic za celu liecbu, sice mam uz 21 rokov,chodim na vysku ale radsej budem nosit strojcek ako by som potom neskor nadavala, teraz ked je moderna doba kazdy chce vyzerat co najlepsie.

tracy

Mám taku otazku:) keď mám fixny strojček mám aj tak chodiť na preventivne prehliadky k normalnej zubárke? Nebude to prekážať? A čo ak mi nájde kazy?

:)

tak ja sa na to asi dam..nech si kazdy keca co chce..mne ta medzierka nevadi, len sa bojim, ze ked budem starsia tak sa mi nebude pacit alebo co..a neviem co ma to napada ze sa na mna kvoli tou chalan vykasle..sak am ma rad taku jak som..nie?
diky za rady..

janussa

baby ja neverím keď čítam koľko vás tie strojčeky na zuby stoja.Moja dcérka má strojček cca 2 roky, teraz má 15 rokov. Na zač.sme zaplatili 2500,sk a každý mesiac chodíme na kontrolu kde jej to upravuje a neplatíme nikdy nič, tak neviem čo za zubárov ste si to našli....

zuzka89

pre :) Ono je to tak, ze strojcek je v inych krajinach modna zalezitost a kto ho nema, ten je out :D Je pravdou, ze si tam nechavaju davat vselijake roznofarebne gumicky, nech to co najviac vidiet, zatialco na slovensku je to stale hanba. Ja som sa tiez bala toho, ze ma niekto nazve plechovou hubou. Vidam jedno dievca z nasej skoly, ktore ma porcelanovy strojcek ale ja som to nevedela, skor vyzerala, akoby mala nejak spinave zuby :D ..a ja sa snazim usmievat stale bez toho, aby som to skryvala a obcas mi niekto povie, ze som s nim este krajsia ako bez :) a mojmu chalanovi sa tiez velmi paci. Ak si dam nove gumicky, tak ma stale vacsiu radost z novej farby ako ja :D Nerozumiem tomu, ale urcite to nepredstiera :D Okrem toho, bolo by od tvojho chalana velmi zvlastne opustit ta pre tvoj novy "sperk" :) Potom keby sa k tebe chcel vratit, ak by ti ho dali dole, tak by uz mal smolu a uvedomil by si o aku kočku v skutocnosti prisiel. A nemusis sa bat, ze by si si so strojcekom nenasla chalana. Nie je to nijak odstrasujuce. A ak mne ho budu davat dole, asi budem aj trocha nestastna... skor na to chalani letia :D

:)

prepac zuzka89...uz som si ansla vek..heh..takze ty si zastanca toho nazoru, ze bba kze byt fesna aj zo strojcekom? ja som len zo sebou strasne nespokojna a nehccem si pripadat este horsie..vsade len pocuvam ze mat plechovu hubu, to radsej porcelanove zuby

martin111

Ja som za strojcek zaplatil asi 5000sk spolu a mal som priesvitne plosky a neplatil som nic viac. A zuby sa mi vobec nevratili spat lebo raz za tyzden si davam na zuby taky plastovy odliatok...

:)

zuzka89: a kolko mas rokov? ja sa bojim ze..no, je mi to blbe ale ze ked budem mat do 17tich strojcek tak si dovtedy kym mi ho dole nedaju nenajdme chalana..alebo co..teda ako ja s jednym chodim uz rok, viem sila v 15tke, ale tak..ja neviem no.
som truba, sorry

panik-a

neplatis to naraz. Najskor odtlacky + strojcek (cca 5000). A potom pri kazdej navsteve 400 alebo 200. Je to nakladne, ale stoji to za to. Len potom treba nosit aj nocny (ked ti daju fixny dolu, aby sa doplnila kost..inak sa vsetko vrati nazad)