Vysoký cholesterol a triglyceridy

Ivka 1

Dada nestačí brať len omega3 ale aj omega9 ( v pomere 3:1, 750 mg rybieho tuku a 250 mg olivového oleja), vitamín E ako antioxidant.
Omega 3, 9 - patria do skupiny esenciálnych látok, ktoré si organizmus nedokáže vyrobiť.
-vytvárajú hlavný ochranný obal každej bunky
-sú to hlavné stavebné prvky telesného tuku na obalenie a ochranu vnútorných orgánov a na udržanie tepla nášho tela.
-Sú dôležité pre vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch
-Dôležité aj pre nervovú sústavu.
V našom jedálničku je veľa omega 6 mastných kyselín (mäso, slnečnicový, sezamový, kukuričný olej, arašídy, keksy...) a málo omega 3. Pomer by mal byť v najhoršom prípade omega 6 ku omega 3 –- 3:1–- Ale skutočnosť je 10:1 a aj viac !!! Toto spôsobuje krehké steny buniek, krehké cievy, infarkty, mozgové porážky ...

dada

No máš ho zvýšený to je pravda, ale zatiaľ to nie je také hrozné. Úprava stravy a nejaký potravinový doplnok ti ho možno pomôže upraviť...

dada

a aký cholesterol si mala predtým ak sa môžem opýtať? a mala si aj triaglyceridy vysoké alebo nie.
Lebo ja beriem omega3 už vyxše roka... a výsledky rovanké... a dokonca aj sem tam horšie... aj stravu mám upravenú...

evina

Ahoj Dada.
Na znizenie cholesterolu mam vlastnu skusenost.Je to dedicna dispozicia a ked som na odporucenie zacala uzivat Omegu3,znizil sa mi cholesterol na 4,7,co sa mi nestalo ani pri dodrziavani spravnej zivotospravy.Podotykam,nie z lekarne,lebo to je o nicom,ale produkt jednej americkej firmy.Bola som sama velmi prekvapena,ziadne chemicke lieky som nebrala

dada

Som tu späť po roku ... a môžem vám s istotou povedať... že žiadne tie rady nepomáhajú... možno pomôžu ale pri veľmi, veľmi miernom zvýšení...