Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

igopa

Introverti aj extroverti majú svoje výhody aj nevýhody. Ja som tiež introvert. Paradoxne sa tiež niekedy cítim lepšie medzi extorvertmi. Závisí to od toho akú majú úroveň ako ľudia. Mám väčšinou pocit, že medzi extrovertmi vynikám pracovitosťou a šikovnosťou.Tým nechcem povedať, že všetci extroverti sú nešikovní a málo pracovití, ale zatiaľ som vždy mal ten pocit, že introverti medzi extrovertmi boli pracovitejší, zodpovednejší, spoľahlivejší. Zvykne sa aj hovoriť, že múdry je ten kto málo hovorí.

introvert

orbtirečka ty jednoznačne introvert nie si, tvoja introvertnost je iba sposobena nejakou dusevnou poruchou, napr. depresiou alebo neviem ake mas problemy. Mozno si psychologicke zle rozumela. Introvertom sa jednoznacne rodis a nie si z toho az taka nestastna, je to nieco co zmenit nemozes, pokial ta to obmedzuje a snazis sa to zmenit, nie si introvert, len tvoju introvertnost cosi sposobilo, no v sebe si opak introverta-extrovert a preto sa to snazis zmenit, lebo sa sama v sebe s tym nestotoznujes, introvert je s tym vyrovnany, nebojuje proti tomu, pretoze taky jednoducho je a v podstate to ma rad.

orbitrečka

počkať...ja nenávidím svoju samotu ...a podľa psychologičky som introvert..tak mám jej veriť či nie?

introvert

Nezamieňajte si prosím introverta so sociálnou fóbiou alebo iným druhom duševnej choroby či fóbie. Ako zdenka napísala- Introvert je povaha nie choroba! No čo napísala orbitrečka nie je introvert ale choroba. Napr. depresia či sociálna fóbia ako jeden z prejavou svojej choroby majú introvertnosť, no introvert sa rodím, ak sa ním stanem počas života, je to spojené s nejakou chorobou, stresom, zážitkom. My tu hovoríme úplne o niečom inom. Introvert je proste introvert, má rád svoju samotu, s ľuďmi komunikovať dokáže a chce, ale nemá nonstop hubu zapnutú, dokáže mlčať, nehovorí do vetra a stále. To že nedokážete nadviazať s ľuďmi kontakty , či vzťah alebo priateľstvo nie je povaha introverta ale prejav sociálnej fóbie.

bibba

no napriklad ja som introwertka. mam sklony k depresiam uz roky. wentilujem swoje pocity niekedy tym ze pisem basne. ale niekedy ich wentilujem aj horsimi sposobmi. co sa tyka mojich kamaratow tak su skor extrowerti a je mi s nimi lepsie, ak je niekto tichy wzdy sa snazim zistit co za tym mlcanim je, ale wiac mi wyhowuje byt s dynamickejsimi osobami. niekedy som bywala ticha a hanbliwa a casom sa stala zo mna potwora a sama newiem kde sa to wo mne berie. som samy extrem. ale nie som extrowert. a w poslednej dobe som wacsinou sama. boli aj casy ked ledwa domow chodila a stale sa flakala. su to take fazy ako keby. takze tym som wlastne xcela powedat ze neni introwert ako introwert. lebo kazdy introwert neni take trdlo ktore sa boji nieco powedat alebo je totalny outsider. ale extrowerti maju lahku cestu w ziwote ale bywaju wiac sebecki.

zdena003

introvert - to je povaha, nie choroba !!!
Je to človek, ktorý je zameraný viac do seba (pozor, nie na seba), ako von, ale nie je menejcenný, ani vydedený zo spoločnosti. Spravidla má menej priateľov, no stálejších - jednoducho si ich dôslednejšie vyberá.
A podotýkam, väčšinou mu to takto aj vyhovuje.

inside

cipralex a fevarin....lebo uz som toho mala dost ani som nevedela kto som ci som ja alebo lieky a hlavne som mala dva fevariny na vecer a som nemohla optom spat do rana a som bola tak ze 24 hodin v pohode hore a nic.....a doktorka ze tak si daj len polku...ale ja som jej hovorila ze mi to na vecer nerobi dobre....ale tak som si ich teraz prestala davat....a som zasa pri sebe a necitim sa tak predavkovano...ale som apaticka....a nevladzem nic...