Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

artisticsoul

takze podla teba jajka to moze byt tym ze som nesebavedoma a od malicka si do mna ludia utierali hubu? nemusi to byt v tom ze by som bola introvert?treba sa osmelit?

jajka001_

vies vela ludi ma taketo problemy, ma strach nieco prvy povedat, tak len reaguje na otazky. neboj sa sama zacat iniciativu aj o banalnych veciach. treba stale skusat.

artisticsoul

jajka001. a preco som sa asi pytala ze ci je to len nizkym sebavedomim alebo som introvert. ja si nic nemylim chcela som len vediet.ale aj tak diky za reagovanie.

jajka001_

vy si tu mylite pojem introvert a nizke sebavedomie. introverti nemusia mat nizke sebavedomie, len nevyhladavaju spolocnost lebo si vystacia sami, nemaju potrebu rozpravat o svojich pocitoch. ked treba sa vyjadrit, tak sa vyjadria.
to cim trpi vacsina ludi dnes je skor socialna fobia, vacsina ludi je osamelych aj ked zije medzi obrovskym mnozstvom ludi, lebo vztahy nie su srdecne a otvorene, velke problemy su v komunikacii.
su aj extroverti, co maju nizke sebavedomie, dokazu rozpravat stale a vela, az su otravni, pretoze rozpravaju o nicom, resp. o depresiach. ti s vyssim sebavedomim su optimistickejsi, radost byt v ich spolocnosti. ti co maju prehnane vysoke sebavedomie su zase arogantni.
rozhodne je lepsie sa vykecat ako sa umarat svojimi pocitmi, len treba uvazit, co mozes komu povedat.

artisticsoul

a este ked chcem nieco povedat tak sa bojim ze sa strapnim,ale vacsinou ani neviem co mam povedat. a je tazke na sebe pracovat ked pre ostanych si uz aj tak ta nezaujimava nudna mys co nema co povedat.:( prezentovat nieco pred niekym je horor a komunikacia s ludmi este vycsi.take rady su ze treba vela citat ale hlavne prax treba alebo ze rovno skokom do spolocnosti a proste podobne rady.niekedy sa bojim ist aj s kamoskami von lebo viem ze budem posledna nula.a v triede som tiez za niekoho kto zije asi mimo civilizacie.potom ma z toho clovek depky a nevie co ma robit.

artisticsoul

ahojky to som ja quietartist. aj ja som socialny fobik.sice bola som natom aj horsie ale tak no.:D to je v tom ze ked som v spolocnosti tak sa bojim ale ked v nej niesom tak len snivam ako by som chcela byt:(aach.ked sme raz v skole robili taky prieskum na jednom predmete tak na mna dali vacsinou ze melancholicky introvert. ale rozoberalo sa tu to. shakti pisala ze to nemusi byt introvercia ale len to ze si neveri clovek a strach zo zlyhania a tak. tak nevieem:(

intka

som rada ze niekto ozil taku super temu ja som tiez introvert a mam aj soc. fobiu je to neprijemne lebo to cloveka dost obmedzuje v zivote aj v praci hoci som inteligentna nedokazem sa presadit a v kolektive sa tiez neviem zapojit momentalne som prisla o zamestnanie vcelku mi to aj vyhovuje ale zase mi ludie chybaju i ked som v ich spolocnosti velmi neista mam vopred strach ako sa zamestnam a ako to zase prezijem....