Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

kaine zoe

hej, viem si napisat, ale neviem ho dodrzat lebo som pri nom bud hladna alebo mam chut este na viac. ale napisem si taky ze neschudnem ale ja chcem schudnut. co teda?

vyskusam ti napisat jedalnicek

kyblik_

aha uuups do paze, to patrilo kalinke, tvoj bol hned vedla :)) ok takto...vies si napisat jedalnicek pri ktorom sa nebudes citit prejedena a taktiez ani hladna ale tak akurat?

kyblik_

ono to je individualne, kazda ako si telo nauci - urcite za ten cas co mas PPP vies po com a po akej velkej porcii sa citis prejedena alebo ok (a nie hladujuca), tazko ti ja napisem ze staci 1 rozok, ked mozno ti je lepsie radsej nejake meso s prilohou po ktorom sa citis menej prejedena, to musis ty vediet kedy a pri ktorych jedlach a akych velkych poriach je to ok
zaklad je nehladovat!
a co tak sa vratit k jedalnicku ktory si sem nedavno napisala? mozno postupne ak by to bol velky skok z toho ako to mas teraz...a ak si sa citila pri tomto napr prejedena tak na veceru si daj len to acidko, ci cottage, ci zeleninu a ak si sa necitila prejedena ale bolo to ok, tak si toto urci ako prikladovy jedalnicek a neuberaj ani keby co bolo, hm?

R: kasa z vlociek a mlieka, jablko
D: 2 kusky celozrnneho chleba, syr, kecup, zelenina
O: spenatove halusky s tvarohom a kyslou smotanou
Ol: biely jogurt, zmes vlociek, vlasske orechy
V: cottage, zelenina, celozrnny chlieb
V2: acidko, zopar slanych tyciniek

kaine zoe

kyblik ale ja to neviem. mam kombinaciu anorexie s bulimou a toto je moja snaha dostat sa z grcania. radsej nechcem jest nic akoby som mala grcat 3 krat denne. vzdy ked zjem viac ako chcem, musim ist vracat, co je dost casto. problem je ze mam strasne chute a ked sa prejedam, neviem sa ovladat. neviem ako sa zastavit. mam az prilis rada jedlo ale zaroven ho nenavidim.

porad mi, co mam jest - ake typy jedla su dobre aby som sa neprejedala ale aby som ani netucnela ale chudla a nebola hladna?

kyblik_

moja zlata to je velmi malinko :( ja som jedavala nejakych 600-700 kcal ale to som bola vkuse hladna a podrazdena a nemala som kramy a velmi tazko+pomaly sa chudlo strasne ma to vytacalo ze obmedzujem a prd z toho
naucila som sa jest viac a pravidelne a nestiham sa cudovat ako to ide dole (jasne ze nejedavam dostatok ale viac nez som jedavala a snazim sa nehladovat, iked obcas sa zadari ale stanovila som si minimalnu hranicu pod ktoru nemozem prejst a aj ked nie som hladna tak tu hranicu musim dat), ide skutocne len o zrychlenie metabolizmu, a 500kaloriami denne si ho akurat tak viac dokasles ako ho mas...
hm? co tak stanovit si 1000 kcal denne? alebo najprv 800 a potom navysis?

kaine zoe

ja chcem strasne chudnut a jest max. 500 kcal denne. To sa stale da jest ť porcii 5 krat denne po 100 kcal /jogurt, salat, ovocie.../

kyblik_

neviem ci je dobre radit to co ja jem lebo kebyze mozem tak vratim naspet casy ked som este vedela zjest teplu stravu alebo pecivo a tak chudnut, takze neviem ci ti chcem radit to co ja jem :(
stanov si davku pri ktorej niesi hladna ale ani prejedena, to urcite vies aka je :) a nechod pod tu hranicu, proste si zakaz :) a uvidis ze sa aj budes citit lepsie, ziadne hladovanie a vaha sa unormalni :)

kyblik_

ja mam sice "moju stravu" cize nie uplne najzdravsie kedze tam neni nic teple ani pecivo ale prijem som si zvysila o takmer polovicu a jem pravidelne, co je zaklad
a vzdy ked som hladna tak si nieco dam (aj ked len nejaku blbost malu) konecne som zistila ze zaklad je pravidelne a viac jest a fakt to funguje!
jedalnickom aky si ty sem napisala sa schudnut neda