Panicka porucha a tehotenstvo

Príspevok v téme: Panicka porucha a tehotenstvo
Jarka77

Ako som uz zacala pisat tu do fora a zistila som ze mam panicku poruchu beriem lieky. Psychiatricka mi povedala ze budem moct mat babetko len musim si to naplanovat kvoli liekom. Mate niekto s tymto skusenost ze ste otehotneli a brali lieky resp. ze ste si naplanovali babetko a ako to prebiehalo. Velmi tuzim po babetku zaroven sa bojim vysadenia liekov. Viem este to chce cas. Ale ak mate nejaku skusenost tak napiste.

Lulu2011

ja mam pp uz vela orkov, mala som uz panicku poruchu ked som otehotnela, mala som zle stavy aj v tehotenstve, ale nebrala osm ziadne lieky, zarucene pomoze porod, vtedy nie je cas uz mysliet na to ako je vam zle hehe

Prezývka

Osobne si myslim ze tehotenstvo je velmi prospesne kedze PP je len chyba zleho zmyslania a dieta privedie cloveka na ine myslienky urcite do toho bez zbytocnych oblbovacich tabletiek.

BAKLANA

MOJA NIEJE DOLEZITE AKE PISMENKA SA POUZIVAJU,,ALE ABY SA BABENKY NICOHO NEBALI,,,,NEH SA STANU MAMICKAMI,JE TO NADHERNE NIECO,,,VSETKY KTORI POTREBUJU TIETO SLOVA DRZTE SA,BABY,,,,,

Prezývka

BAKLANA - asi sa ti zasekol capslock na klavesnici a poprehadzovali pismenka co sposobuje ze pises vsetko velkym a gramaticky nespravne. Alebo to bude tymi psychofarmakami?

BAKLANA

CAUTE BABENKY,,NO CITAM VASE PRISPEVKY KAZDY SY TOHO PREZIL SVOJE,,,PISEM VAM SVOJE SKUSENOSTI TIEZ TRPIM PANICKOU PORUHOU,,,PO PORODE SOM JU DOSTALA S PRVIM HLAPCEKOM,MA TERAZ UZ DEVED ROKOU A STALE SOM HORA,,ALE NECAKANE SOM PO DEVIATIH ROKOU V PRVOM TRIMESTRI,A S LIEKMI,,,,NO UVIDIME CO BUDE DALEJ LEN NEH JE ZDRAVE PO NICOM INOM NETUZIM,,,ALE NA KONTROLY MUSIS HODIT AJ KU GINEKOLOGOVI AJ K PSIHIATRICKE,,,,TAK TO ZVLADAS LEPSIE,,,NO ZATIAL JE VSETKO OK,A UZIVAME SY TEHOTENSTVO,,,,NEBOJTE SA HODTE ZA SVOJIM SNOM AJ KED JE TO TASKE DRZIM VAM PALCE,,,,

uherová

ahojte baby mam 30 rokov a už 4 roky trpim panickou chorobou,ale konečne možem povedať,že dokažem to ovladat ešte pred rokom som bez frontinu neopustila dom ,terz beriem len citalopram a citim sa super,ale je to hlavne o psychickej vyrovnanosti.

ixina

hmmmkyy udivuje ma tvoj nazor, asi nie si v oblasti uzivania AD a ich ucinku velmi vdelana / ny.... odporucovat adopciu....odpisat dieta, ze urcite bude dusevne chore..... no neviem ale su to dost tvrde slova co pouzivas. kedze jarka tu pisala este v roku 2006 ja pevne verim, ze ma uz svoje deticky a ma sa dobre. Ak je niekto chory na srdce berie lieky na srdce ak ma niekto reumu berie na reumu lieky. ak niekomu nieco chyba v mozgu, tak si to doplni anidepresivami a moze normalne fungovat ako ini ludia. a ak sa na to citi, ma podporu partnera, odporuci to psychiater a aj gynekolog tak nevidim dovod, preco by taky clovek nemohol mat vlastne dieta, ked po nom tuzi...... drzim vsetkym palce.

hmmkyy

jARKA77 počuj radšej si adoptuj dieta ako by malo trpieť po narodení tie latky ktore dá do seba ti zostanu v tele aj 2 mesiace po vysadení... sú to svinstvá aj ked nebude mať dieta možno vadu v telesnej schránke !! ale bude mať duševnej pretože tie latky putuju do plodu do jeho mozgu a je pravdepodobnosť že bude mať depresie a duševne vady a ta je velika chceš aby si vychovávala schizofrenika? fakt najlepšia cesta je adopcia! a to ta nestraším to si radšej rozmysli v hlavke a nerob unahlene rozhodnutia !!

keksa

V prvom rade klud :) nenechajte sa vystrasit :) tehotenstvo sa da zvladnut aj s panickou poruchou, urcite je lepsie ked je choroba stabilizovana v tehotenstve, ale tak nie každý ma tu moznost. Samozrejme najlepsie bez liekov, ale lieky novodobej generacie z radu SSRI nemaju preukazatelne negativne ucinky na plod, kamaratka brala cele tehotenstvo Zoloft a ma zdrave dieta, avsak moze sa vyskytnut po porode nespavost u dietata,a lebo abstinencne priznaky, kedze cez placentu prenika vsetko. Ja som ppčkárka a v tehotenstve som lieky nebrala, zvladla som to aj bez nich a to som bola na zaciatku liecby a v zlych stavoch, ale pre klud duse som tie lieky radsej vysadila

krutá pravda

13la, niekto, barunka, Akože ja toto proste nepochopím! To je aká zodpovednosť plánovane otehotnieť, aj keď som si vedomá, že beriem lieky tohto typu?!!! Vy myslíte len na seba? Čo VY chcete a po čom túžite?!!! A čo to nevinné bábätko, ktoré napchávate tabletkami už v brušku?!!! To si čím zaslúžilo?!!! Si prečítajte pravdivé info, aké majú tie lieky účinky na ešte nenarodený plod?! Deti by mali mať len silné a vyrovnané maminky, ktoré sú schopné svojim deťom dať úplne všetko, aj zdravie, aj psychickú pohodu, btw prečítajte si:
Takisto, ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom. Je to z dôvodu, že niektoré štúdie naznačili zvýšenie rizika srdcových vád u detí, ktorých matky užívali paroxetín v priebehu prvých mesiacov tehotenstva.

informujte svojho lekára alebo pôrodnú asistentku, pretože pri narodení sa u Vášho dieťaťa môžu vyskytnúť určité príznaky. Tieto príznaky zvyčajne začínajú v priebehu prvých 24 hodín po pôrode. Zahŕňajú neschopnosť spánku alebo primeraného dojčenia, ťažkosti s dýchaním, modrastá koža alebo dieťa môže byť na dotyk príliš teplé alebo studené, nevoľnosť, nadmerný plač, stuhnuté alebo ovisnuté svaly, otupenosť (letargia), tras, nervozita alebo kŕče. Ak sa u Vášho dieťaťa po narodení vyskytnú niektoré z týchto príznakov, ktoré Vás znepokojujú, kontaktujte svojho lekára.

A mnohé ďalšie...

TOTO BUDETE MAŤ NA SVEDOMÍ!!!