Opuchnute clenky

anonym_10529

Ja mávam podobné potiaže,mne trochu pomáha večer ponáranie nôh striedavo do studenej a teplej vody aspoň 8x a vyloženie nôh na vyvýšenú podložku.

Laura1

Dobrý deň Benedikt,neviem,či budú moje otázky ešte aktuálne,ale skúsim.Opuch členka ľavej nohy vznikol postupne?Je ráno noha menej opuchnutá ako večer?Alebo pripuchajú obe nohy k večeru? Je bolesť pri pohybe v členku?/teda bolesť kĺbu?/Je opuch teplý-je koža teplejšia oproti okoliu? Koľko otázok-toľko odpovedí a riešení.Možno je už všetko O.K. zdravím

Benedikt

Dobry den! Na lavej nohe mi opuchaju clenky ale az tak ze sa mi cele chodidlo scervena a koza ma velmi boli a nemozem sa jej ani dotknut. Pred dvoma rokmi som mal trombozu ale na pravej nohe. Nastivil som aj cievneho lekara a spravil mi sono a povedal ze cievy mam prichodne,predpisal mi liek DORETA,ze to je od bolesti. Niekedy si chodidlo vobec necitim ako keby som ho nemal. Prosim poradte mi. Dakujem!

dorka

dobry den.pridavam dalsie info.pred rokom som bola liecena na kolitidu hrubeho creva.mala som velke bolesti brucha ,hnacky aj 6krat za den.krv som nemala nikdy ale hlien ano.doktorka ma poucila ze:to sa da viliecit a len nemam jest mastne tazke drazdive jedla.crevo sa zlepsilo no teraz beriem uz rok spominany omeprazole medzi inymi som brala aj kreon ,pangrol, duspatalin,defobin mesalasin.teraz mam diagnozu lahka nespecificka kolitida+steatosis hepatis et pankreatis a mala som v paieroch aj refluxnu chorobu pazeraka a zaludka.vynechanim jedal o ktorych som si myslela ze mi skodia(mala som vkuse hnacky).mala som hrozne stavy nemam vzduch pulz citim v usiach poti sa mi este aj viecko:(a pri troske namahy alebo strese sa zacnem triast na hrudi.ked si sadnem a uvolnim telo tak mam ulavu.stolicu som mala v poslednej dobe uplne sivu.niekedy hnacka.tak som si naordinovala zelezo ale v strave koli zlcniku by som nemala nic jest v com je zelezo!velku ulavu od hnaciek mi pomohlo vynechanie uplne mlieka a mliecnych vyrobk.stavy potenia a triasky sa trosku zlepsili.moja otazka znie.nakolko som v zahranici a nemam moznost kontaktovat moju lekarku,mozem vysadit omeprazole?co vobec mozem jest?ked aj mrkvicka zomna vyde v kuse aj jablko...scoho mam mat energi ked vsetko cezomna len"prebehne" nohy mi opuchaju takmer kazdy vecer ale vcera len jedna.vie mi niekto poradit mam 32r.a nevladzem ani zajst do obchodu.dakujem