Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Reakcia na TBC - očkovanie

zachariaš tv

Moj syn bol zaočkovany proti tbc v druhom tyždni života a teraz je nespokojny plače malo spinka ma to tak byť ako dlho,

Denz

Úrad verejného zdravotníctva zaznamenal vlani 207 nepriaznivých ohlasov na vakcíny proti TBC, čo je asi 90 percent zo všetkých hlásených ťažkostí po očkovaní, povedala lekárka Jarmila Lančová z úradu.

Nepriaznivé reakcie po vpichnutí vakcíny proti tuberkulóze brzdia podľa Orosovej ďalšie očkovania, napríklad proti tetanu, obrne či žltačke.

Na druhej strane, tuberkulóza usmrtí v Európe s asi 700 miliónmi obyvateľov ročne približne 66 000 ľudí, povedala už skôr Darina Sedláková zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Peto T

Denz: Na tomto fóre ide o tuberkulózu. Už pred 40 rokmi bolo preukázané, že očkovaní ochorejú na túto chorobu častejšie než neočkovaní. Takže čo by sa stalo, keby sa očkovať prestalo? Ľudia by boli zdravší.

Túto vakcínu zrušili a miestami aj zakázali vo väčšine krajín EÚ. Fíni s ňou prestali skôr než plánovali, práve kvôli vážnym nežiadúcim účinkom, ktoré boli väčším problémom, než samotná tuberkulóza.

Fíni používali rovnakú vakcínu ako my. Čo nie je dobré pre Fínov, to je vynikajúce pre slovenské detičky...

- mira

Keby bola na vine genetika, tak naši predkovia by mali samú cukrovku, rakovinu a iné choroby. Štatistiky ale hovoria, že na tieto choroby ochorie čoraž väčší počet ľudí a v mladšom veku. Cukrovka bola kedysi choroba pár bohatých jedincov, chudobní, ktorí sa neprejedali "lahôdkami", jedli skromne, pohybovali sa a žili na vzduchu, ju nemali, dnes je z nej celosvetová pandémia.

Denz

kix- imunita sa da zlepsit zdravou stravou....ale genetiku neovplyvníš .....
a to,ze budes papat len zaleninku...si myslis .,ze ti pomoze???
je kopec chorob kde je potrebne to riesit zasadnym krokom...liekmi a ockovanim,.