Zapalene oci

Príspevok v téme: Zapalene oci
majka s.

Uz takmer 2 tyzdne mam zapalene oci. Zapalili sa mi kratko po tom, ako som si nasadila 1. kontaktne sosovky. Bola som u ocnej, ale dala mi asi za ten cas 3 druhy kvapiek (z toho jedne su antibiotika). 1. druh mi nepomohol a teraz kombinujem (ako mi kazala) tie posledne 2 druhy (neviem ich mena). Od jednych kvapiek ma tak palia oci, ze koniec... ked si ich dam. V utorok som bola u mojej obvodnej lekarky a ta ma zaockovala proti chripke. Povedala, ze som zdrava. Ja sa citim tiez zdrava. Ale ocna sa opytala, ze ci mi obvodna robila odbery krvi, krvny obraz, vytery, ci ma poslala na krcne, k zubarovi a neviem kde este (kedze povedala, ze som zdrava). Som povedala, ze ma neposlala. Takze vysledok je taky, ze ak zapal nezmizne, tak mam ist ku obvodnej na vsetky tie vysetrenia, ci nie som chora (citim sa perfektne). Je mozne, ze mam nejaky skryty zapal v tele alebo bakterie alebo infekciu alebo co, co moze sposobit zapal spojiviek v oku?

age44

majka, neviem ci nemame rovnaku ocnu - aj ta moja je trochu hnusna :-)))
a aj ta moja ma naposledy poslala na interne vysetrenie a gynekologiu a tak. ale zartujem.
streptokoka mozes mat v tele a ako zapal sa porejavi, ak mas oslabenu imunitu, si v nejakom vypati, unave a pod. aj ja som mala, netusila som, az kym som nezacala mat caste zapaly hrdla, ruzu na predkoleni a nakoniec sarlach. .... a potom museli mandle von. csak uvidis, co povedia krvne testy.

RNG

Mne na to pomaha koloidna strieborna voda.Cervene oci(pink eye) je infekcia, ktoru treba vybit.
Koloidne striebro je ucinne na siroke spektum mikrobialnych nakaz.

majka s.

mam zapal spojiviek. ale ten zapal sa mi velmi rozsiril. viem, ze ked som si davala sosovky, tak som dbala zvysene na hygienu. nepouzivala som klasicke uteraky, ale obycajne servitky (nieco ako kozmeticke, ale naparfumovane neboli). a sosovky som si vzdy umyla roztokom predtym, nez som si ich vlozila do oka. keby som mala stafylokoka alebo streptokoka, tak by som sa necitila zle? ved hovorim, ze sa citim dobre. neviem no. teraz som si dala kvapky do oci (asi pred polhodinou no) a za ten cas mi velmi scerveneli oci, ze som si ich skoro pomylila s cervenou paprikou :o). a dost ma bolia. ocna ma poslala ku obvodnej na vysetrenie. tak asi pojdem zajtra. juj... jak ja neznasam odbery. ale ta ocna lekarka bola trocha hnusna. uz si pripravila dalsi par sosoviek (hoci tamten som mala asi 3x v ociach) a uz mi ho chcela dat, ale ked zbadala, ze mam horsie cervene oci, tak mi radsej nedala. a ked som sa s nou rozpravala, tak ma ignorovala... joj. asi zoberiem aj kartu od nej. kamoska mi vravela, ci nemam suche oko alebo velmi citlive oko na sosovku. ale podla toho, ako mi hovorila, ze sa suche oko prejavuje, nemam suche oko. ved naopak prave... viac krat sa stalo, ze som mala slz viac... zacalo mi len tak z nicoho nic slzit oko. tak uvidim, ako dopadnem zajtra u obvodnej. len mi je luto jednej veci. ze v pondelok zacinam chodit do skoly a nechcem hned chybat. vraj budem mat povolene 2-3 ospravedlenia z kazdej hodiny.

age44

och majka, to mi je luto, ze ti to tak zneprijemnilo zivot. a o aky zapal oka sa jedna? teda ktora cast? rohovka, spojivka, viecka? najcastejsie je pricinou zapalu to, ze si sama vnesies infekciu do oka - prave pri manipulacii s KŠ. moze byt napr. na uteraku a pod. ale moze to byt aj streptokokova alebo stafylokokova infekcia, ktoru mas ty v organizme a prejavi sa prave na slizniciach, teda aj v ociach.