Rast kosti

blazen

cawte meriem asi 169cm mam 17 rokom nie je to moc,ale chcel so byt vyssi asponn tak 175-180cm,zaujmalo by ci sa da ovplinit rastovy hormon stravov a dobrou zivotospravou, ci rast mozu ovplivnit strecingove cvicena.malo by stacit ak budem cvicit iby vlastnou vahou.?

Nowitzki

Dobrý deň,mam 17 rokov,a mám pocit že za posledný rok som vôbec nevyrástol.V detskom veku,som mal príliš vysoký rast.V obdobý medzi 10-11 rokov,som meral okolo 170cm.Teraz meriam nejakých 182cm,a mám strach že už nevyrastiem.Môj otec ma výšku 185cm a matka 172cm,viem že je to aj geneticky dané.Skúšal som výpočet výšky,aj cez rôzné kalkulačky na rast,ktoré som našiel na nete,ale velmi im neverím.Vie mi niekto poradiť,či je šanca aby som ešte vyrástol???Chcel by som aspoň tých 5cm.Alebo ak by niekto vedel poradiť,či existujú nejaké vitamíny na podporu rastu.Ak mi vie niekto pomôcť,tak mi napíšte e-mail na Oneal32@centrum.sk
Ďakujem.

Mokujin

A rast kosti sa da zastavit len linarne takze ty co mate tenke kosti skuste jest stravu bohatu na d vitamin a vapnik kosti hrubnu cely zivot mozete videt na starych chlapoch okolo 50ki co maju ruky jak lopaty a budte si isty ze take nemal 15tich.

mokujin

A este ten rast je u kazdeho indvidualny ja som bol ako decko krpec a medzy 14-16 som narastol cca 30-40cm.A potom uz asi len 3-5do 20ky. niekto zase rastie ako decko a napokon skonci krpaty alebo niekto je krpaty cely zivot a V 20 ke narastie este.Jedine co vam moze 100% zastavit rast je fakt asi len tazke cvicenie a nedostatok zivin.

Mokujin

Tenke kosti niesu ziadna vada ide o hustotu kostneho tkaniva ja mam tiez tenke a nikdy nebola ziadna zlomenina kludne mozte tenke pevne a pruzne a lieky vam na rast nepomoze som lezal v nemocnici kde bol chlapec asi vo veku 15rokoch a davali mu inekcie na rast alebo co a o 4roky som ho videl a nenarastol nic.Taktiez teoria o anabolickych steroidoch a skorom dospeti teda vysokej hladine testosteronu niesu dokazane ale na tom tazkom cviceni to moze byt pravda ..viem s vlastnej skusenosti som zacal cvicit cca 4roky Od 17 do 21 a za ten cas som narastol sotva 3centi.takze radsej ani necvicte.Je to o genetika v podstate to ziadnou latkou neovplyvnite ani nezastavite.Inak rast riadi stitna zlaza.Ale mozete si skusit dat rezat nohy alebo davat na krku kruhy do vam pomoze,alebo skuste skripce:D.A ten nandrolone ti pomoze akurat tak k impotenci a to ze lieci klby je volovina ti len nataha vodu do nich a tym ta casom prestavaju bolet ale ako ta odvodni tak si ta bolia zase.Aj ked steroiy sa pouzivaju hlavne pri zlomeninach a pod ale to len kvoli tomu ze urichluju syntezu bielkovin teda aj kolagenu a vapniku cim mozu dost pomoct. ale urcite stoho nenarasties.