vela zeleza a jeho zle vstrebavanie

Príspevok v téme: vela zeleza a jeho zle vstrebavanie
katkam

ahojte .. neviete mi poradit ako sa da liecit zvysene mnozstvo zeleza a jeho zle vstrebavanie .. cize ze sa uklada na niektorych organoch... mate niekto s tymto skusenosti s touto chorobou??? je to zevraj geneticka choroba ktora sa moze ale aj nemusi prejavit .. mne prisli vysledky s odpovedou ze zdravy prenasac..viem ze to moze zdedit moje deti .. ale neviete ako sa da obmedzit to zelezo<

Alternativa

Este ma napadlo, ze na zlepsenie cinnosti pecene by mohla byt dobra napr. akupunktura, ale to si len myslim, teoreticky neovladam. Urcite Ti poradi co sa ukupunktury tyka Janik. A Ty uz pocitujes nejake problemy na organoch od ich zanesenia zelezom?

Alternativa

Earl Mindell: Vitaminova biblia, citujem:
Do krvneho obehu sa vstrebe asi len 8% z celkoveho mnozstva do organizmu prijateho zeleza. K tomu, aby sa zelezo v organizme zuzitkovalo, je potrebna med, kobalt, mangan, vitaminy B a vitamin C.
Prirodne zdroje jednotlivych :
MED : bob, hrach, celozrnne obilie, slivky, hovadzie a telacie maso, vacsina morskych ryb a raky
KOBALT : maso, pecen - pozor, je zberacom toxickych latok vsetkeho druhu -, mlieko, ustrice, raky
MANGAN : orechy, zelena listova zelenina, hrach, cvikla, vajecny zltok, psenicne zrna
POZOR - zdroje potravy s vysokym obsahom ZELEZA: pecen, marhule, susene broskyne, cervene maso, fazula, vajecny zltok, ustrice, petrzlen, sezamove semienka, soja, slnecnicove semienka, mandle, orechz, ovsene vlocky
Asi by som v Tvojom pripade poziadala o analyzy tychto prvkov a podla vysledkov analyz cielene si upravila jedalnicek. Kedze nadbytok zeleza poskodzuje hlavne pecen, zamerala by som sa na detoxikaciu organizmu zameranu na pecen - urcite treba vyborny pitny rezim, caj z ostropestreca marianskeho detoxikuje pecen. urcite tu zozbieras viac odporucani, ako precistit pecen, cize snad aj znizit ukladanie zeleza v nej.