Piersing pupok

kikuska

no ja mam piercing v pupku uz skoro 2 mesiace a nooo ece stale to hnisa a je to zapalene a najhorsie je ked si o to zatrhnem tricko bolest ako svina ale da sa to vydrzat.ale je s tym strasne vela starosti.a teraz rozmyslam si dat do jazyka a do nosa

enus

najcastejsie to zvykne hnisat tak rok ale to je uplne bezne, pretoze telo reaguje na cudzi predmet v tele a brani sa tomu, ked zisti, ze to prenho nieje skodlive, tak to hnisat prestane, aspon do roku by si s tym nic nemala robi, ani menit za iny. najlepsi prostriedok na cistenie je Betadine(hneda vodicka) pouzivaju ju aj chirurgovia pri operaciach a dezinfekciach ran...mne to odporucili, ked mi robili piercing v Nemecku.

punky

cawko ja mam piercing v pupku a cistim si to liehom kupat sa s tym mozes v pohode prepich trosku bolel ale potom v poho

kika26666666

ahojte.....zajtra si idem dat piersing do pupku .. a kupila osm si nausnicu s chirurgickej ocele...moze byt ??

Nikpia

Cid....taaa ale sak tu sa nespominalo ze sa nemozme s tym kupat...sak to je hadam jasne ze hej...sak hlavne v sprche si to treba cistit, najlepsie sa to tak hoji..tu islo o to ze sa nema kupat s cerstvym piercingom v bazenoch,lebo tam chodi vela ludi, deti tam zvycajne nacuraju, a tak je riziko infekcie oooomnoho lahsie. A vravis nie hnis ale kozny maz? Mne sa to nejak nezda..keby to bolo priesvitne tak to je krvna plazma...teda to co sa robi na kazdej cerstvej ranke, ale toto co tam trosku mam je bielej farby tak trosku svetlo zlte...tak si myslim ze to hnis by mohol byt. aaa preto otazkou je ako sa toho zbavit..tak aby sa mi to zahojilo. Idem si kupit harmancekovy caj,tak dufam ze tato rada od neviem uz ktorej osobky pomoze...hm?

p

stale dokola..
cistit TEKUTYM pripravkom na baze alkoholu niekolkokrat denne . NEPRELEPOVAT !!! musi to byt na vzduchu. ZIADEN FRAMYKOIN!!!masť to ROZLEPTA!!!
alkohol a drogy predlzuju dobu liecenia (az dokonca ZNEMOZNUJU zahojenie).

A NA PRVE prepichnutie -jedine TITAN

cid

Poznam jedno dievca,ktore si piercing prelepovalo lepiacou paskou zakazdym ked sa sla sprchovat. Tak sa jej zapalil,ze ho musela dat von. Takze kludne sa kupte od prveho dna:-)

cid

Blbost..Po prve, striebro sa neodporuca koli alergii a po druhe, najvacsia blbost je,ze sa nemozte kupat ked mate piercing. Kupat sa musi!Aj kupanim sa piercing cisti, vsetok ten pot a prach nejaka vodicka nezmyje. Najlepsi je obycajny slany roztok,ale da ja kupit fyziologicky roztok v spreji v studiu,stoji okolo 150 sk,je velmi dobry.A nepouzivat ziaden alkohol, ten len rozdrazdi zdravu kozu okolo rany.Ani framykoin "preventivne" ten treba pouzit az v krajnom pripade,ked je pupok skutocne zapaleny. Ja som s cerstvym chodila aj na kupalisko aj do solarka,..Mam ho uz viac ako pol roka nemam problemy. A to "biele" co vam vyteka z ranky obcas vacsinou nieje hnis,len kozny maz. Prepich neboli skoro vobec,len nechodte si dat prepichovat pred alebo pocas menstruacie,mohlo by velmi krvacat.