Vysoky prolaktin/neplodnost?

paulína5

musska a koľko to je cez 30 dní? Lebo aj ja mám dlhší cyklus, 30, 32 dní ale pravidelný celé roky. Teraz som sa z tohto poriadne nalakala. Tento mesiac aj mne narástli prsia ale tehotná nie som a menš. bola hrozná. Ako zistím či mám hormóny v poriadku, iba keď mi zoberú krv na vyšetrenie?

paulína5

Ja chcem momentálene veľmi otehotnieť. Ale zatiaľ nič. Ak mám menzes pravidelný tak ten prolaktín by mal byť ok? Keď je zvýšený tak sa to vždy prejavuje v nejakej nepravidelnosti? Dakujem

macinko17

Mala som zvýšený prolaktín okolo 180 - norma je do 30. Zistili mi nádor v hypofýze, užívala som parlodel, nádor sa vstrebal, ale problém s menštruáciou je stále. Menzes nemám, hoci hormony sú v norme. Hneď som urevaná, nálady sa menia stále, návaly sú ako pri prechode. takže je to celoživotný problém - hypofýza je narušená a hormony si robia čo chcú.

jjaanettee

ahojte, my chceme dieta, a uz asi tristvrte roka sa nedari. Zrazu mi nedosla menstruacia, prsia sa mi naliali, dostavili sa aj dadalsie priznaky tehotenstva.Myslalela som, ze som v tom, doktorka to vylucila...za posledne roky som aj prudko pribrala, tak som poziadala gynekologicku o kompletny hormonalny test...jasny zvyseny prolaktin a muzske hormony, asi 6 mesiacov som chodila na vysetrenia hore dole, potom na endokrinologiu, tam mi dali len lieky na znizenie muz.hormonov, mesiace mi bolo aj tak zle, tak som to povedala gynekologicke, preco nic na prolaktin neberiem, ostala v soku preco mi na endokrinologii vobec nic nedali, zobrala mi zas krv, zas bol prolaktin strasne vysoky a nasadila mi parlodel na 3 mesiace, ze ak do toho casu neotehotniem posle ma uz do Centra asistovanej reprodukcie...tak este stale cakam, co z toho bude...

Renata32

Dobry den. Mam zvyseny prolaktin-hodnota 200,uz mesiac som nedostala menzes,endokrinolog ma poslal na magn.rezonanciu,mam 5mm vraj nador,teraz mam zacat uzivat Norprolac 75mg.Sekret z prsnikov mi nevyteka. Ma niekto s takymto problemom a s tymito tabletkami skusenosti?

kamara1

ahoj corny..mam taky isty problem ako ty... tiež mam zvýšeny prolaktin a doktor mi povedal ze to je v mojom veku bezne a kvoli tomu mi meška aj menštruacia.... ale ja sa tiež bojim že ci to nie je nieco vazne...

musska

Mne urobila gyn. test na hladinu hormonov,lebo mam trosku dlhsi cyklus, nieco cez 30 dni, co nieje uplne normalne. Treba spravit vzdy dva odbery a mi konecny vysldok vysiel, ze mam tiez velmi vysoky prolaktin.Ale to sa da uplne v pohode liecit hormonami.Doktorka mi povedala, ze nech sa na to nespolieham, lebo hladina prolaktinu sa moze menit aj niekolkokrat za den,ze je to dost relativne.Liecit sa zatial nedavam,lebo deti zatial nechcem,ale otehotniet by som mohla aj tak. Ale mozte skusit kvapky GYNEX www.jasmin.sk bez predpisu, je vraj velmi dobry, kamoska si ho nevie vynachvalit a moze aj prirodzene upravit nas zensky system:) takze asi tak nejak

leleka

hladinu prolaktinu riesia bud endokrinologovia alebo gynekologovia. Ak ta nechce nikam poslat obvodny (comu nie celkom rozumiem, preco nechce, ak je hladina zvysena), tak chod za gynekologom. U nas jediny momentalne dostupny liek na znizenie prolaktinu je bromokryptin, t.j. lieky s jeho obsahom Parlodel alebo Medocryptine (zlozenie je rovnake). Nie kazdy liecbu znasa. Mas len zvysenu hladinu bez priznakov, alebo sa ti aj tvori mlieko?