Hepatitida B a vztah?

joro

Mam b-cko podla lekarov v stadiu imunotolerancie dlhodoba normalizacia aktivity HT to je v lekarskej sprave , dostal som ju asi pred 20-timi rokmi/ani neviem ako a kedy/ s mojim zdravotnym stavom som sa uz vyrovnal, aj ked neviem co by sa stalo keby to prepuklo, ale pisem preto ,lebo neviem ci to suvisi s mojou chorobou niekto mi nieco povie a ja si neviem za chvilu spomenut co to bolo, vdaka liekom uz nemavvam depky ,je blbe takto zit :(

wwww

Hepatitida B sa prenasa rovnako ako virus HIV. S manzelom sa chceme dat zaockovat proti acku, proti becku nie, kedze nestriedame partnerov...Pokial je vas partner nakazeny, treba sa dat zaockovat. Takisto pokial zijete promiskuitne...

hepatitida b

takže, ak náhodou mám hepatitidu b a zatial o tom neviem, nakazím partnera napr. bozkávaním? alebo len pohl. stykom, krvou??

kara

priatel má ten "virus" v sebe,aj keď ho prekonal ,že ani nevedel ako a kedy.Mohol byť malátny, teplota zvýšená,ale ani nevedel kedy.Je to pár r.dozadu.A nenakazila som sa,ale on už chodí pravidelne na pečeň.testy...
C je C,je to o inom

kara

ak mozem zareagovat,mojmu priatelovi zistili,ze prekonal B cko pocas nasho spoloc.darovania krvi.Ja som mohla darovat,on uz nie.Dodnes mi nic nenasli,a po niekolkych rokoch odkladania som sa nedavno dala zaockovat,pre istotu,nie tak len koli nemu,ze prekonal,ani nevedel ako,ale aj koli sebe.Myslim,ze to vobec nemusi trapit cloveka,ako zareaguje priatelka.Pripadne sa je potreb.na to opytat svjho lekara.Ci je partnerka v buduc.ohrozena,al.nie,ale moj lekar,ked som mu to povedala,tak reagoval pohodacky,takze su aj horsie veci"nakazlive",ako toto:)