Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?

Príspevok v téme: Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?
depkaaa

Mal niekto taky problem ze mu horne zuby-ocne vyrastali z hora uplne z dasna a nemali miesto prist kam,lebo tie ostatne uz boli zaradene???Mam nosit strojcek na zuby a som z toho ulne na dne mam strasne depresie mozno si poviete ze som blba ale uz teraz som v dost zlozitej situacii a este toto???ja uz fakt asi nechcem zit..KOLKO BY SOM ASI TAKY STROJCEK NOSILA???o prachy nejde ide o viditelnost a dobu..HEEELP

face

Magnumka, myslím, že existuje, ale je velmi drahý. Potom je ešte taký, že máš priesvitné gumičky a vidno ti len drôtik cez zuby.

magnumka

ahojte, prosim vas pekne, vie mi niekto povedat, ci existuje aj taky priesvitny strojcek na zuby, ktory neni skoro vobec vidno? a co by mi najviac pomohlo, ked mam len jeden treti zub prilis hore vytisnuty a druhy zub zasa prilis dole?

dakujem pekne

jajkafr

Maťka
ahoj ... keď ti dávajú strojček a keď ti ho dávajú dole nebolí ... to či sa ti bude alebo nebude hodiť strojček je myslím si, že jedno... ja som ho nosila zo začiatku keď som mala zuby patrične krivé vyzeral na zuboch dosť divne, ale potom keď sa vďaka nemu vyrovnali bolo to lepšie... navyše strojček nieje vec, ktorú budeš nosiť celý život je to tak maximálne na 2 roky... ja som ho nosila a neľutujem :)

Maťkaaa

Awojte :D chcela by som sa spytat ci boli ked vam davaju strojcek a ked vam ho davaju dole??...ako sa vola vas strojcekar??..bojim sa ze sa mi nebude hodit strojcek a ze sa mi budu za to vysmievat :(...dakujem za odpoved :)

Marianna 46

Ja som mala ten istý problém, že mi trojky vytŕčali von z ďasna, ale na čeľustnej ortopédii mi žiadne zuby nevytrhli a dali mi nočný strojček. Mala som ho 3 a pol roka a za tú dobu sa mi pokazili skoro všetky zadné zuby a ešte aj jeden predný. Ten strojček mi zuby vôbec nenarovnal, takže viac ublížil ako pomohol.

kika32

Ahoj. Ja som mala presne ten isty problem. Ako mala som nosila strojcek na noc, celkom sa mi zuby upravili,sice neboli perfektne ale nevadilo mi to. Ked som rastla tak sa mi zase zacali same od seba dost krivit, Tak som sa ako 28 rocna rozhodla pre fixny.Musela som obetovat 6 zdravych zubov, 4 hore a 2 dole aby sa naslo miesto pre spravne ulozenie ocnych zubov.Fixny strojcek som mala rok. Po roku som musela este 6 mesiacov nosit strojcek na noc.Ked mi dali dole fixny strojcek, zuby som mala nadherne rovne, ale teraz po par rokoch sa mi zase zacali posuvat. Je to ako zacarovany kruh.Takze uz som sa stym zmierila,ze ich nikdy nebudem mat ako by som si predstavovala

zuzulienka12

No tak , ja som si svoje so zubami odzila....Viem co je to brutalna bolest....Asi v 13-14 rokoch som dostala rovnatko na zuby (strojček)...Bolo to celkom poho, aj mi to seklo, neni to ziadna hanba ani nic take. Predtym mi este museli vytiahnut 2 zdrave zubky...Pretoze sa mi nemala kde roztiahnut sanka....Tahanie bolo uplne v pohode (aj to si myslim zalezi od toho, akeho mate zubara). Na druhy den som jedla v pohode hranolky :D... Liecilo sa to pekne. No a ked mi nasadili strojcek, az potom sa to asi tak po 3 tyzdnoch zacalo. Tie take droty v tom sa mi zacali cim dalej, tym viac \\\\\\\"rozsirovat\\\\\\\" v sanke, a drot mi vychadzal na poslednom zube, kde bol cely strojcek upevneny. Kedze z mojej nevedomosti, a z nepoucenia lekarky som ani netusila, ze to ma byt tak, a ze okamzite mam prist potom tam, ja som s tym doma trpela asi 3 tyzdne. Drot mi brutalne nahryzol cely priestor v ustach , a hlavne lica z opacnej strany, kde DOTERAZ mam jazvy (badatelne len mnou, ked si prejdem jazykom po vnutornej stene lic). No ale co uz....Z tej bolesti som uz nevedela co robit, a tak preto som si davala hygien. vreckovky do ust, aby sa mi tie droty nezarezavali do ziveho. No ale...nejak som to vytrpela. Potom prislo nieco horsie,a to uz asi po polroku liecby sa to zacalo. Sanka sa cim dalej tym viac stahovala, a stahovala, a preto to nenormalne ale nenormalne bolelo. PODOTYKAM- UZ na dotyk . Vydrzala som to len na IBALGINOCH .....ale ...vydrzala som to....No tak to asi dost o rovnatkach, ale vrelo odporucam. Je to super vec, i ked stoji kopec penazi, ja som po uspesnej liecbe mala krasne zubky, i ked liecba nieje kompletna len vybratim strojceka z ust. Po tom vsetkom som este dostala taku somarinku priesvitnu ....platnička....... No a to som mala nosit aspon rok, aby sa mi zuby nevratili do povodneho - skaredeho stavu. Ale jasne ze, ja som to nosila len docasu (asi dva tyzdne), lebo ma to otravovalo :D ...umela hmota... Ale je to v pohode a fakt podotykam chlapci a dievcata, noste to dovtedy, dokedy mozete. Lebo je to pravda, ze ked to nenosite, zubky sa vam mierne posunu (zkrivia spat). Jasne, ze ja som to nenosila :D....
AK CHCES MAT PEKNE ZUBY, NOS STROJCEK. BUDES PEKNA, RADIM DOBRE

mima123

Ja nosím strojček este len tyzden ale je to supeer..nechapem tie ktore sa za to hanbia...je to super vec a navyse je to v dnesnej dobe "in"...a k tomu tie farebne gumicky...vuaaa...=DDDD