Velke problemy so zaludkom

Príspevok v téme: Velke problemy so zaludkom
luduska

Prosim, poradte. Znama ma velke problemy so zaludkom,stale chudne. Zaludok nepracuje, strava jej v nom zostava aj tri dni, lekari si nevedia rady, este jej nedali presnu diagnozu, jeden z navrhov je operacia, ktora by nejako spojila zaludok priamo s hrubym crevom. O tom som nikdy nepocula. Kde moze byt problem? Ako by sa jej dalo pomoct? Prosim velmi pekne o rady. Dakujem

milko

skúste sa opýtať toho lekára čo navrhol takú hovadskú liečbu či by si aj on nedal odrezať kus čreva , bude mať viac miesta v bruchu!!!To nie je medicína ale mäsiarina

71gloria

Nedostatok žalúdočných štiav sa prejavuje pomalým trávením, pocitom ťažoby v žalúdku. Ľudový recept na úpravu tvorby kyseliny- na 5 nocí priložiť teplý obklad z ľubovníka 4 – 5 PL na 4 dcl vody,vylúhovať 15 min.,prekryť mikroténom, navrch niečo suché, aby sa obklad udržal v teple.Žalúdok može byť aj spadnutý, ochabnutý, neschopný vyprázdniť sa.Vtedy ale býva pálenie záhy a odporúča sa vypiť ráno na lačno 3 dcl teplej vody. Až o 1 hodinu jesť.
Pri obidvoch ťažkostiach treba jesť čerstvý zrelý ananás.Bolo by dobre popísať viac príznaky- ťažkosti.

RNG

Ventily na zaludku pracuju podla hladiny kyselin.
Vrchny medzi pazerakom a zaludkom sa uzatvori tesne az pri dostatocnej hladine kyselin v zaludku.
Spodny, duodenalny sa otvori po case posobenia kyselin a zaludocnej cinnosti.
Nedostatocna hladina kyselin moze sposobit dlhodoby "pobyt" potravy v zaludku.
Ja by som vyskusal Betain HCl ako zdroj kyseliny, pomocku pri zaludocnej cinnosti.
Teda okrem vlaknin a ostatneho spomenuteho.

RNG

Absorbcia sa odohrava hlavne v tenkom creve. Nechapem, ako mozu tenke crevo jednoducho vyradit.
Creva treba pravidelne cistit vlakninami, enzymami a nasadit spravnu floru(to znamena aj probiotika)

mamca

Možno by jej pomohol dobrý akupunkturista,s prípadmi nefunkčnosti žalúdka či celkovo metabolickými problémami si vie akupunktúra a moxa(nahrievanie bodov) celkom dobre poradiť.Nemá priateľka nábeh na cukrovku?