stres a menstruacia

Príspevok v téme: stres a menstruacia
dew

Viem, ze to tu je omielane dokola, ale presnu odpoved na moju otazku som medzi prispevkami nenasla. HAK Yadine uzivam 5 mesiacov a zatial bolo vsetko v poriadku, ale tento mesiac som na 14. den brania tabletky dostala hnedasty vytok spojeny s trochou krvi. Trva mi to uz 4 dni a zrejme to bude trvat, az kym nedostanem naozajstnu menstruaciu pocas 7-dnovej prestavky. Chcem sa spytat, ci sa mam znepokojovat a zajst k lekarke, alebo je to normalne? Minuly tyzden mi zacala skola (VS), posobi to na mna stresujuco, zmenila som svoj rezim, zacala som pocas uplynulych dvoh tyzdnov kazdy druhy den cvicit a menej jest...myslite, ze je to dosledok toho, alebo nieco nie je v poriadku s mojim telom?

flower

prave najcastejsimi faktormi nepravidelneho menst. cyklu je stres, zmena prostredia, zmena rezimu, u teba aj malo prijmu potravy. takze nemusis sa obavat, ale ak by neprisla a uz len pre dobry pocit zabehni ku gynekologicke. a este k tej strave. prave chudnutim mnoho bab strati menstruaciu, takze radsej vsetko s mierou.