Zápal slinnej žľazy

Príspevok v téme: Zápal slinnej žľazy
patricia3

Dobrý večer, prosím vas ma niekto skúsenosť so zápalom alebo nejakou zmenou alebo problémom slinnej žlazy? Mojho syna trápili hrozne bolesti čeluste-skôr pod čelusťou. Zubar mu ošetril zuby, uzival antibiotika a bolesti ustali. Po mesiaci sa vrátili este silnejsie, vzali ho do nemocnice a predpokladajú,že je to zápal slinnej zlazy, lebo mu neskôr opuchli akoby uzliny pod čelusťou. Tvrdia, že uzliny to nie sú, ale diagnozu uzavreli len predbezne-spomínaným zápalom slinnej žlazy. Vraj tam moze mat kamienok, ktorý sono vysetrením nevidieť. Syn ma len 11 rokov a prežil si opakovane velke bolesti. Primarka nas upozornila, že sa to zvykne vracat. Má niekto skúsenosť s niečím podobným? Prosim o odpoved.Dakujem,Patrícia.

Súvisiaci obsah

patricia3

Mal velmi silné bolesti, ktoré mu po infuziách v nemocnici ustali. Ale vcera-je uz doma sa zase vratili. Stále uzíva atb. Krv mal v norme, vraj iba nízka hodnota zápalu. Predpokladajú zapal slinných žliaz. Bolí ho spodná čelusť. Bol u infektologa, zubára, krčiara..Zajtra sme objednaný na vpichnutie kontrastnej látky do slinných zliaz do Martina. Jeho bolesti boli vyčerpavajúce. Za dva dni spal asi dve hodiny...

mimka

boli ho horna ci spodna celust? ako inak sa mu ten zapal prejavuje? mal krvne vysledky a zvysenu sedimentaciu? vystreluju bolesti dakam?ma robene RTG zubov-panoramaticky snimok/ci nema nieco na korenoch?/