ockovanie proti RAKOVINE KRCKA MATERNICE ...................

prosim pomozte

PROSIM MOHOL BY MI NIEKTO ODPOVADAT NA OTAZKU CO SA MOZU OCKOVAT AJ NEPANNY?MAM 17 ROKOV A MALA SOM DOTERAZ STALEHO PARTNERA S KTORYM SOM DOTERAZ A NEMALA SOM POHLAVNY STIK S NIKYM INYM LEN S NIM!A VZDY S KONDOMOM!NIKDY NIE BEZ NEHO...DA SA MA ZAOCKOVAT AJ TAK A BUDE TO PLATNE??PROSIM POMOZTE MI PRETOZE MAMINA NEVIE ZE SOM UZ POHLAVNY STYK MALA A CHCE MA DAT ZAOCKOVAT ALE JA SA BOJIM ZE TO UZ NEPOJDE... :,( PORADTE MI CO MAM ROBIT... :,( A GYNEKOLOG ZISTI ZE SOM NENI PANNA?TEDA TO MI JE JASNE ZE ANO,ALE NEMOHLA SOM PRIST O BLANU INAK AKO STYKOM?BOJIM SA ZE TO POVIE MAMINE A ONA MA POTOM ASI ZABIJE!OD KOLKYCH ROKOV MUSI DOKTOR DRZAT TAJOMSTVO A NEPOSKYTOVAT INFORMACIE??PROSIM VAZNE SURNE ODPISTE! :,( ZUFALAAAAA... :,( A NIEKTO KTO SA V TOM PROSIM VYZNA!

KIKKI

toto ockovanie je prevencia pred infikovanim virusom HPV kedze ako tvrdia 'odbornici' HPV sposobuje rakovinu krcka maternice.Ockovanie neeliminuje rakovinu.Ockovanie je proti HPV typ 6,11,16,18 kde 16a18 zapricinuju 70% pripadov rakoviny krcka maternice, 6a 11 su v 90%zodpovedne za genitalne bradavice (co sposobuje vlastne narusenie sliznice a sposobuju dysplaziu).Ockovanie neposkytuje plnu ochranu preto je nadalej potrebne absolvovat pravidelne prehliadky.Dlzka ucinnosti je 4-5rokov.Co potom?

lejlinka

je to ucinne proti rakovine krcka maternice ved dr.mi to povedal.a v telke som pocula ze aj proti dalsim 10tim virusom...

RNG

Okcovanie nie je proti rakovine, ale len proti 8 z 30 tich virusov HPV.
Kedze virusy neustale mutuju, predpokladana(vyrobcom) ucinost je 4 roky...
Proti ziadnym inym virusom to nie je ucinne.