Chlpky nad hornou perou

elie

pre touareg_girl ja to riesim presne takym istym sposobom ze vytrhavam...svoje chpky mam biele dufam ze nestmavnu ked budem vytrhavat....mne to strasne vadi ked mam trocha dlsie a tiez hned vytrhavam a neje to az taka strasna bolest zvykla som si...len sa bojim toho ze cim viac vytrhavam budu aj rychlesie rast:((((

tududumtuc

LASER: chcem iba povedat ze laser je nevhodny pretoze po hormonalnych zmenach sa chlpky objavia opat a su to iba zbytocne vyhodene peniaze :/

A ja mam problem s oblastou bikin, pretoze vzdy ked pouzijem ziletku, tak ked nejdem do protismeru chlpky je vzdy potom este vidno, a ked pouzijem ziletku do protismeru rastu tak sa mi spravia cervene vyrazky a chlpky zarastaju.. Mam tam prilis citlivu pokozku a tak da bojim pouzit nejake surove vytrhavanie.. nemate nejaku prakticku radu? najlepsie bezbolestnu metodu alebo nieco co mi tam pokozku nepodrazdi pretoze to je potom ciste peklo :/

touareg_girl

Ahojte..tiez mam chlpky nad hornou perou a zacala som si ich vytrhavat s pinzetou-sice to dost boli,ale musim vydrzat ved pre krasu sa trpiet musi..koza je po tom bez chlpkou a vzdy ked uz vidim,ze sa zacinaju objavovat dalsie chlpky znovu si ich vytrham pinzetou...ale vydesilo ma,ze som tu citala,ze po vytrhavani pinzetou su hrubsie, je to pravda?lebo ja to moc nevnimam pretoze hned ako vidim,ze sa znova nejaky ten chlpok objavil uzaj siahnem po pinzete a sup s nim von.A chcem sa opytat,ze to co som tu citala,ze si chlpky nad perou vytrhavate depilatorom,tak to myslite normalnym depilatorom na nohy?to snad nie..:/ :P.:D sestra si tak raz vytrhala jednu pazuchu(zo srandy,ale) a skoro omdlela od bolesti.A tiez ako som tu citala tak holiace pasky weet zrejme nie su vhodne..a peroxid sa mi zda az priliz drasticky a odfarbovanie mi tiez nic nehovori,ved sa chcem chlpkou zbavit a nie ich len odfarbit.A to s tym voskovym trhanim u kozmeticky,nie je rovnake ako z weet pasikmi?aj ked sa mi to zda lepsie..ale zase vyhadzovat peniaze za kozmeticku ked si chlpky mozem vytrhat aj sama..hm..tak aky je teda najlepsi sposob odstranovania tych chlpkou nad hornou perou? necham si poradit,ale predsa len zatial zostavam pri pinzete :))

touareg_girl

Ahojte..tiez mam chlpky nad hornou perou a zacala som si ich vytrhavat s pinzetou-sice to dost boli,ale musim vydrzat ved pre krasu sa trpiet musi..koza je po tom bez chlpkou a vzdy ked uz vidim,ze sa zacinaju objavovat dalsie chlpky znovu si ich vytrham pinzetou...ale vydesilo ma,ze som tu citala,ze po vytrhavani pinzetou su hrubsie, je to pravda?lebo ja to moc nevnimam pretoze hned ako vidim,ze sa znova nejaky ten chlpok objavil uzaj siahnem po pinzete a sup s nim von.A chcem sa opytat,ze to co som tu citala,ze si chlpky nad perou vytrhavate depilatorom,tak to myslite normalnym depilatorom na nohy?to snad nie..:/ :P.:D sestra si tak raz vytrhala jednu pazuchu(zo srandy,ale) a skoro omdlela od bolesti.A tiez ako som tu citala tak holiace pasky weet zrejme nie su vhodne..a peroxid sa mi zda az priliz drasticky a odfarbovanie mi tiez nic nehovori,ved sa chcem chlpkou zbavit a nie ich len odfarbit.A to s tym voskovym trhanim u kozmeticky,nie je rovnake ako z weet pasikmi?aj ked sa mi to zda lepsie..ale zase vyhadzovat peniaze za kozmeticku ked si chlpky mozem vytrhat aj sama..hm..tak aky je teda najlepsi sposob odstranovania tych chlpkou nad hornou perou? necham si poradit,ale predsa len zatial zostavam pri pinzete :))

labello

percy: ja som si 1x robila presne podla tohto receptu...ale na dalsie razy som ho upravila..netreba tam ani olej,ani sol nedavam...ja davam 250 g cukru a vytalcim 2 citrony, co je asi tak pol hrnceka...ako treba to nejak vylepsit este..lebo od kolien dolu to nie je az take haldke..aj ked vydrzui celkom dlho take ako je..v bikinovej oblasti to na pocudovanie az tak neboli, ak to urobis rychlo a naraz..len ja to strhavam pasikmi z plachty...

mnoo ja:
si skusala ten recept? lebo sa mi vidi nejak vela vody tam...a malo cukru..ale asi nabuduce vyskusam aj toto :)

percy

mnoo ja: tvoje metódu som ešte neskúšala ale našla som recept na cukrovú pastu a tú som si vyrobila. ešte som ju síce neskúšala ale chystám sa..
recept na cukrovú pastu:

0.5 kg cukru
250 ml citrónovej stavy
štipku soli
a lyžica slnečnicového oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat Pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to pól hodinu hodinu až hodinu, pokým to nevyzerá ako med-zlatohnedá farba. Keď budete cítiť že to začína smrdieť po zhorení rýchlo to vypnite. Už len ten smrad naznačuje že ste to pripálili a nemusí to mať taký dobrý efekt, teda skoro žiadny. nechajte to vychladnúť v plastovej nádobe.

Keď sa budete chcieť depilovať zohrejte pastu aby bola vlažná, depilované miesto má byť suché, môžete sa prepudrovať deckým púdrom, naniesť malé množstvo, poriadne popritláčať aby sa zachytili všetky chĺpky a strhnúť v protismere rastu chĺpkov.Ucinok je super, len sa to treba naucit.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa". A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

bližšie informácie k cukrovej paste:
www.cukrovadepilacia.sk
Tu si ju môžete objednať a nemusíte sa s ňou paplať doma. :D cukrová pasta je určená na všetky miesta na tele a je vytvorená z prírodných prostriedkov, nemala by nastať žiadna alergia. Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.
Tak prajem veľa štastia s používaním..:D

lindušš

nerastu chlpky potom hrubsie? loebo ja presne toto pouzivam na nohy...ale nad peru som sa este neodvazila..len ja nedavam med ani vodu

mnoo ja

Recept:

* 1 pohár vody
* 0,5 pohára cukru
* šťava z 0,5 citróna
* 2 lyžičky medu

Návod na použitie:

1. Všetko spolu vymiešajte a zohrievajte na miernom ohni, až sa zmes skaramelizuje.

2. Prelejte do misky, počkajte niekoľko minút, kým zmes trochu vychladne.

3. Keď karamel začne tvrdnúť, citrónovou šťavou si navlhčite ruky, aby sa pasta nelepila na prsty a vytvarujte karamelovú guľu.

4. Následne naneste tenkú vrstvu na miesta, ktoré chcete depilovať. Na strhnutie karamelovej pasty použite kúsky nastrihaného obväzu.

Je to naa depiláciu: jemných chĺpkov, líniu bikín, tváre, nôh

je to ako taa cukrova pasta .. akurat si ju doma vyrobite :).. a problem vyrieseny :)