Chrbtica, nervstvo, tetania?

Príspevok v téme: Chrbtica, nervstvo, tetania?
lenka 99

caute vsetci..uz pomaly tristvrte roka trpim na velmi cudne symptomy ktore so sebou nijako nesuvisia. vsetko zacalo v januari ked som vecer vyfajcila balik cigasriet po ktorom som mala pocit ze ma bere k infarktu. celu noc mi trpla ruka,trieskalo mi srdce..ako keby mi odumierala cela strana tela no a potom to prislo... zacala som mat problem s nervom pri lopatke na lavej strane(zapal alebo zablokovanie)..velmi bolestive..zakazdym ked sa ozve,vystreluje mi bodava bolest do ruky..mravcenie,trpnutie,lamava bolest kosti hlavne v oblasti prstov as dlane.casom sa pridruzilo skubanie a trhanie nervov na celej chrbtici,ktore je najviac intenzaivne pri vykonavani manualnej cinnosti. mam problemy s chodenim na dlhsie trasy..rychlo sa zadycham,stahuje mi vsetko svalstvo od hlavy cez krk az ku hrudniku..pocit tlaku nehybnosti.pred par mesiacmi som mala tiez problem s uzlinou pod sankou,obcas sa zdurila s miernym pocitom bolesti(nie stale)..pred mesiacom ma zacala pobolievat ta ista strana tvare..bolest klinovej kosti,mala som problem s rozpravanim a zuvanim..bolest zuvacieho klbu abo ako sa to vola (pri uchu) no pred nedavnom mi to preslo a teraz ma boli ta klinova kost (nie je to extremna bolest)..bolest pocitujem hlavne pri lezani na dannej strane tvari s bolestou sanky a zalahovanim na ucho v ktorom citim velky tlak..mavam aj nevydrzatelne palenie vo vonkajsich kutikoch obidvoch oci a obcas aj na kozi pod ocami..velmi neprijemne (alergiu nemam). zaoberala som sa temou zapal trojklenneho nervu,ale pri tom sa popisuju extremne nevydrzatelne bolesti ktorymi ja netrpim. neviem si vysvetlit ako sa mi tieto vsetky priznaky mozu opakovat stale dookola po dobu skoro jedneho roka... obcas mam dni ked mi je dobre..som plna energie..no ked to na mna pride som uplne nevladna..pocitujem tazobu v nohach,hlavne v stehnach,obcas sa mi stava ked si prejdem po kozi pocitujem ihlicky..pocit stiahnutia a tlaku na hrudi je velmi silny..urity podiel na tom ma samozrejme aj moja psychika,doktori nevedia zistit co mi je a cim dalej tim viac mi to udiera na hlavu..nevladzem uz dalej. robim to co by som nemala..sedim za pc cele dni a studujem co by mi asi mohlo byt.. po tych vsetkych chorobach ktore mi tam vzdy vyhodi som psychicky na dne. robim v zahranici a cakanie na vysetrenie trva celu vecnost. ma prosim vas niekto z vas podobne priznaky bo ja sa uz citim fakt ako blazon..zacala som brat magnezium pretoze mi to pride akoby problem \"tetania\" no velmi mi to nepomaha. prosim ma niekto aspon tusenie co by to mohlo byt. a este som zabudla spomenut ze nemozem sa nemozem opierat chrbatom pretoze nahle dostavam pocit hrudy v hrtane a opuchne mi pod ocami. skusala som aj masaze ale to mi len viac uskodilo,vydrazdene a bolestive som mala cele svalstvo aj nervy na chrbtici..hlavne mam bolesti nervov v okoli ramien a lopatiek. aj maserka si vsimla ako mi robila masaz ze mi pod ocami vystupilo s miernymi ciernymi kruhami..tak neviem ci to vsetko nemoze byt aj problem s chrbticou bo aj ta ma pobolieva,nejaka vyskocena platnicka a takisto plecia,ktore mam stuhnute a velmi bolestive..ja uz fakt neviem coho sa mam chytit.prosim poradte co to moze byt...prosiim!! (mam 24,48kg,169cm)

[zruseny12]

ADA,napadlo ma,ze ked chces mozes sa poradit s MUDr.HROMADOVOU CSc.
...tu je jej adresa mhromadova@calivita.sk
opis jej svoj problem a ona ti poradi,ak bude vediet,je to lekarska poradna...pa

[zruseny12]

Ahoj ADA....nie neviem poradit...dakujem za opytanie ja sa mam dnes celkom dobre,len by som nechcela zakriknut,lebo je to len otazka casu,kedy ma nieco prepadne...bolest,alebo mi pride zle...tiez sa stale na PC nedostanem,vcera som ho mala volny...

Ahoj AGAVEN,ja som ti odpisala v inej teme...

bond 2001

AHOJTE BABY ja sa neviem dostat k pocitacu chalani maju stale rozohratu hru.Ako sa mate MAria si v poriadku v poslednom case mam taku blbu chut v ustach ako ked cucles tabletku na hrdlo navies mi poradit z coho to moze byt????diky ada

agaven

ahojte tu nič nove bola som u lekar. s cerou za 2 mesiac.ju nevilieč. a pichala aj kalc. teraz už krv vytre jej zobrala no čitala som s nou mam školačku 1.b aj som nakupila a nespala včera lebo kašlala celu noc mne je fajn len unavená no čaute

bond 2001

Agaven si zlata ale to srdiecko ti zoslablo z tetanie? To je horor . No a ten neurol to je riadne svinstvo ako o tom pocuvam co to beru tak su silne navykove .NO ja zatial neberiem nic dufam ze mi to vydrzy.Ja som dost problemovy pacient pozriem vedlajsie ucinky a iz si to nedam.To tiez neni dobre ja to viem ale co uz moj manzel mi hovori ze to nedopadne dobre .VSAK UVIDIME DOKEDY To u mna vydrzi AHOJ ADRZ SA ada

agaven

Adka Mariaa ano mate pravdu magnez beriem občas ale to moje telo blbe ma malo sodika draslika no sodij je vo vode mineral.a ja ju vyčuram často ako pes a draslik to viembanany maju najviac draslika a prehanadlá a ano dýcham ked busi srdce len ja ho mam oslabené tak občas odpadnem aj pred menzesom ale držim sa dobre jem len na to srdiečko liek a je mi lepšie ved 4 roky mam tetanku ale rada sa vraca preto napr 2mesiace dobre 1 mesiac zle začala som neurolom frontin ansilan pozor to su nav.liety po par mesiac. bude človek bud viac davku alebo nebude zaberat tak mne dali isoptin to aj deti papaju čo maju prob so srdiečkom ale ja mam dospelu davku ale na uklud je vela druh liku ale neurol je kvalita a to rovno do postele no ja som po nom bola ako nadrogovana ha ha ale bolo mi vsetko jedno nič ma nebolelo to hej až potom povedali zmenit liek a bolo ja radšej zjem liek a je mi fajn ako ziapat knučat ležat ..a trpnut mi nohy ruky pa pa bambule ak pravop. je zlý tak prepačte kašlem na to som rada že sa ozvete a čo to napišeta ahojte

bond 2001

Marie aj mne poradila jedna pani aby som si kazde rano robila masaz ruk teda to je ako akupunktura robim to kazde rano 5- min .kazde rano si pocvicim atrocha ma to prebere.Ta pani mi hovorila ze najviac akup.bodov je na nohach , rukach, a uchu tak ze robim masaz.Mozno ze si vsugerujem ze je to lepsie alebo mi to fakt trocha pomoze .No treba skusat. ADA

[zruseny12]

Ahoj ADA,ja zasa dnes mam PC-internet len pre seba,lebo nikto nie je doma,SOM SAMA DOMA:0))))...tak trochu toho vyuzivam... ADA...K TEJ TETANII,ak nema presne zistene, preco ma tetaniu,tak tazko sa z nej dostane...a moze brat magnezium kolko chce...ja som tiez dostala magnum B6 od neurologa,ale mne chyba aj vela vapnika,tak aj tak by som si nepomohla tym magneziom/a to vtedy este nevedel neurolog,sice nevedel,mal moje snimky z chrbtice atd.uz tam vedel,ze mi chyba vapnik a aj tak mi predpisal magnum B6 a na uvolnenie svalstva neurol,alebo neviem ako sa vola...presne,vtedy som mala uz vyssi stupen tetanie,nic moc...a pomohla my prave ta kvapka krvi z tej stranky ako som tu spominala...prakticky my zachranila zivot,lebo mi tam zistili,ze aj vela vit.B mi chyba atd.zacala som brat doplnky,cvicit...a mozem povedat,ze som sa zacala citit velmi dobre,len potom som zasa bola v stresse a este som jedla vela ml.vyrobkov,a nevedela som ze som alergicka na to...tak ma toto dorazilo uplne...nechce sa mi stale o tom istom pisat,lebo uz vela krat som tu pisala,cim som presla...ako si pisala ADA,ked si clovek nepomoze sam,nikto mu nepomoze,ani lekar/lekar pomoze len do urcitej mieri.../