Nízky tlak

style78

Ja som maval stavy, ze som bol unaveny malatny a strasne ma bolela hlava...neviem ci to bolo kvoli nizkemu tlaku, lebo som si ho nikdy nemeral, ale odkedy som zacal pravidelne pit cistu vodu uz hned od rana, tak vsetky tieto stavy uplne zmizli. Musim poklopat ze uz mozno 10rokov neviem co je bolest hlavy. A zase ked je stav, ze citim unavu a pocit akoby som bol nevyspaty, tak si zalejem salku svojej Reishi kavy a ta ma zatial vzdy nakopne az az :) anilab.sk

wondergrey

ja by som sa zamerala na ženšen - jeho štúdie vplyvu na srdce sú v poslednej dobe dosť trendy a zaujímavé...mňa osobne dostal pravý ženšen a ich extrakt gold z korejskeho ženšenu na ráno a po pár týždňoch je to o dosť lepšie

Domkka

Pri nízkom tlaku sa treba zamerať hlavne na: jahody, marhule, cviklu, paradajky, červenú kapustu, špenát, cibuľu, pór.
Z čajov sa odporúča žihlavový alebo šípkový čaj, taktiež čaj lapacho alebo roibos. Čaje nie je vhodné navzájom kombinovať.
Pomáha aj čerstvá šťava z červenej repy (pol litra denne). Dostať ju kúpiť aj v obchodoch.
Tieto potraviny pomáhajú aj pri anémii (chudokrvnosti).

AdamKrt

Zvysenie tlaku sa da dosiahnut pri fyzickej aktivite - kluky, drepy, chodza do schodov, atd atd a nezabudat na pitny rezim.

jaromírrr

Treba piť vodu, poprípade trochu osolenú - soli sa netreba báť - hlavne teraz v teple jej človek potrebuje zvýšený prísun. Káva a kola nie sú vhodné, tlak zvýšia len nárazovo a potom znovu padne a navyše odčerpávajú minerálne látky. Tieto je všeobecne potrebné doplniť, výborný je Hippokratin, ktorý obsahuje všetky potrebné prvky.

smajliQa

jej tu je aj takato tema,? no ja mavam taky tlak ze 89/63 a tak.. stale. kazdy den.. najviac tak 94/ 63 alebo take... viac nemam nikdy... uz si myslim ze keby som mala viac tak asi som chora :D

Katuš

ahoojte ľudia... ja som mala tiež nízky tlak, stále sa mi točila hlava, niekedy som pociťovala strašnú úzkosť,neustálu únavu, nevládala som ani kus zabehnúť na autobus aj co sa týka učenia, tak sa mi oveľa ťažšie učilo ako kedysi, keď som mala ešte tlak v normále...no išla som s tým za doktorkou, ktorá mi potom zistila, ze mam v krvi nedostatok železa..ani by som neverila, čo všetko môže nedostatok železa spôsobiť, no odkedy si dopĺňam stravu o železo, cítim sa úplne super :) už žiadne točenie hlavy, cítim sa úplne sviežo a tlak sa mi už vyrovnal na 120/80 :) ...snáď to niekomu pomôže, no v ten čas, som vážne nevedela čo už mám so sebou robiť.

666kvietocek

Dobry deň,mam 17 a by som sa chcela opytat co by som mala robit ked mam uz 3dni za sebou horucky alebo aj obcas prestanu,ale ked idem na 2min.na slnko tak sa citim ako by som mala zas horucku...ale bola som s tym aj pri doktorke a ta mi povedala ze som poriadku ako tak a predpisala mi lieky aj ked som jej povedala ze s toho mam uz doma a ze s toho zvratciam a hadat bi som sa s nou nechcela.A boli ma hrdlo na to mi predpisala len tabletky na cmulanie tak sa pokusam vyzdraviet....s tym hrdlom sa citim ako bi som mala taku gucku zapalenu poriadne velku v hrdle a zivote som taku nemala aspon si ja na to nepamätam tak nemozem ani jest iba 2joguty si dam za cely den a okolo6 salok caju.aj ked je to moj nezvyk tolko malo jest ale nevladzem.a este ked sa postavim sa mi strastne toci hlava a je mi na odpadnutie....tak ak by ste mi s tym vedeli pomoct tak by som bola rada dakujem.Dovidenia:-)