SOM NAFUKNUTA - CO S TYM

Príspevok v téme: SOM NAFUKNUTA - CO S TYM
bolavebrusko

AHOJTE, mam taky problem. uz asi pol roka pocitujem naduvanie, miernu bolest v oblasti brucha..aj ked sa snazim neprejedat sa a jest pomerne zdravo, mam to stale..dnes napriklad som len na kuracej polievke, pretoze som sa pokusila zjest trocha chlebika so syrom a ihned som sa citila nafuknuta...pribrala som aj na bokoch a cela sa citim velmi zle...nikdy som nemala problemy s velkym bruchom, ale teraz mi ani stahovanie nepomaha...je to velm neprijemne, co mam robit? mam ist na nejaku ocistu, ci su nejake prirodne lieky??? velmi ma to trapi, prosim poradte...som zufala

bolavebrusko

majka.s
totalne ti rozumiem..ja som na tom velmi podobne, najviach mi chuti na veceru aj teraz by som vyjedla najrad.celu chladnicku, ale musim sa kontrolovat..ale pit je dolezite, tiez sice nepocitujem smad, ale prinutm sa

majka s.

a inak na gastroenterologiu som mala ist este v auguste na kontrolu, ale som neisla, pretoze som bola na dovolenke a potom som sa uz neobjednavala, lebo ma len davkoval liekmi a to vsetko mi bolo tak akurat na prd... (teda na figu borovu) :o).

majka s. pre bolave brusko

no... ta 90-dnova dieta nie je pre mna vlastne dietou. mozem tam jest prakticky vsetko (dokonca aj sladkosti) a ine veci, len si to musim rozdelit na spravne dni a netlacit do seba napr. maso s cestovinami a zemiakmi naraz... :o). a musim si ustrazit, aby som jedla kazde 4 hodiny, aj ked nebudem hladna. mam este jednu chybu a to je, ze nedodrziavam pitny rezim, ani keby ma rezali... ked som bola v nemocnici pred par rokmi, tak lekar bol uz zo mna zufaly, ze do mna musel infuzie tlacit, lebo som nepila. no mozem ja zato, ked nie som vobec smadna??? a teraz? cez den vypijem mozno 1 hrncek vody (a polievky nejem vobec) co sa rovna mozno 2 alebo 3 dcl vody. no nemozem za to, ze nie som smadna. a ja nemam vo zvyku pit, ked nechcem. to mi vazne pripada tak, akokeby som mala niekoho nutit jest, ked nie je hladny (napr. moj krasny stravovaci rezim - rano hladna nie som, na obed sa najem ale zda sa mi to malo, na vecer sa otrieskam jedlom... obcas). proste som hrozna :o). musim si dat na seba vacsi pozor. a inak... dufam, ze tento moj "uzasny" rezim nezapricinil problemy. a ked hej, tak co uz...

bolavebrusko

majka.s
Majka velmi pekne ti dakujem za tvoj prispevok, teda prispevky...neviem cim to je, ale v dnesnej dobe ti lekari nepomozu, len do teba napumpuju selijake hadicky a prkotiny, je ti to neprijemne a nakoniec ti predpise nejaky shitny espumisan....ja s tym mam podobne skusenosti co sa tyka inej choroby(teda ak to tak mozem nazvat) ale to je jedno...
Myslim, ze prejdem aj ja na nejaku dietu, ziadny drastak, mne ide len o to, aby som nemala pocit nadutosti po kazdom zjedenej omrvnke...
ale este raz ti dakujem, pekny dnik prajem

majka s. pre bolave brusko

ked mi robil lekar rektoskopiu creva, tak mi zavadzal hadicku do konecnika (fuj...). bolelo to, ale na to ma uz upozornovali viaceri ludia. aj napriek klystiru, ktory som dostala v nemocnici (ale ty ho tam dostat nemusis) som vraj nebola celkom vyprazdnena (no neviem...) a tak vraj nevidel jednu cast, ako sa crevo otaca. ked mi robil endoskopiu zaludka, tak mi cez usta vsunul hadicku, ale stale som zvracala a trvalo to omnoho kratsie ako rektoskopia a nebolelo to (umrtvia ti usta a hrdlo takym spreyom) a ani som sa nenazdala a hadicka bola von. a ultrazvuk... to bol klasicky. mozno ho poznas (na brucho trocha gelu a taky system pouziva) :o). avsak moj problem s naduvanim nevyriesil, len mi povedal, ze Espumisan pomoze a nepomohol. gastroenterolog mi dal jeden druh diety a ked mi bolo zle, tak som sla ku obvodnej lekarke a ta mi dala druhy druh diety, ktora vylucovala dietu gastroenterologa. takze uz som to nechala tak. presla som na 90-dnovu dietu, lebo som tiez chcela schudnut (a mozno problemy mam z toho, ze som velmi vela dietovala v minulosti... ako kazda baba - alebo skoro kazda). a ked som drzala tuto dietu, tak mi bolo viac-menej dobre.