Invalidný dôchodok

jojko senec

CHCEM VEDIET AKO TO JE... MOJA SESTRA MA PARAIODNU SCHIZOFRENIU NA KOMISII JEJ DALI 60 PERCENT BODOV...BEZ DOZORU SI LIEKY NEDA ,POTREBUJE DOHLAD MA AJ CYSTU NA MOZGU...A LEN 60 BODOV JEJ DALI.. NEZDA SA MI TO KTO MI PORADI

[zruseny12]

peaty,presne tak.Vcera,alebo neviem ktory den davali zenu ktora je na vozicku,je ochrnuta a invalidny jej odmietli dat a musi dokonca chodit aj na urad prace...to je spravodlivost co?a kolko ludi je takych,ze maju invalidny do prace nemozu a doma ich vidis ako makaju na poli okolu domo a podobne.Je to vsetko len o znamostiach....o nicom inom.Takze my sme na to prikratky a to bolo a bude len my nebudeme....

majka_

a este nieco: netreba posudzovat ludi len podla toho, ako ich vidis (teda ked vidis po ulici chodit niekoho, kto vyzera zdravy a pritom moze mat par dni zivota...)

majka_

pozri peaty... ja zrejme asi patrim ciastocne do skupiny ludi, ktorych si opisala :o). poberam polovicny invalidny dochodok, pricom len minimum ludi vie, ze som chora (nevidno to) a ked sa niektori dalsi dozvedia, ze som tazko telesne postihnuta, tak otvaraju oci a usta, ze co??? ty? ta asi tazko... mozem byt fakt stastna, ze sa mi dari studovat na vysokej skole, lebo som si precitala, ze len malo tazko telesne postihnutych to dokaze. ja tiez nie som za to, aby poberali invalidny dochodok ti, ktori si lekarske spravy v ich prospech zaplatia... ale vidis... su aj taki ludia. ak ti mam povedat svoj postoj, moc tazko pracovat nemozem (praca v bani :o) hehe), ale radsej by som bola ako zdravi normalni ludia (i ked si nemyslim, ze som "nenormalna" :o) hihi)... chapes ako. ale su veci, ktore si clovek v zivote nevybera. ale suhlasim s tvojim nazorom (moj je podobny)

suzan2005

prosim vas newiete ked by som si mohla zistit bodovanie diagnoz pri chorobe z povolania???surne to potrebujemmm

peaty

Neda mi nevyjadrit sa k tejto teme, ked uz tu je. Nemozem si pomoct, ale na Slovensku mame obrovske mnozstvo takych invalidov, ktory su invalidmi velmi radi. Ved kto by nebol, ak dostava pravidelny prijem prakticky za nic. Nemam nic proti ludom, ktorym invalidny dochodok pravom plati, aby bolo jasno. Len mi vadia ti ludia, ktori su vcelku zdravi a vklude by mohli denne vykonavat nejaku mechanicku pracu, ale tak 4 hodinky denne. A invalidny dochodok im znizit na polovicu. Ja ked vidim niektorych ludi, ktori sa velmi ochotne travia, ze su invalidi, ale vklude by mohli pracovat, tak mi je zle...

janka o

Pozrite si zákon 461/2003, príloha č. 4 (stránka Sociálna poisťovňa, rýchlejšie cez vyhľadávač zadať číslo zákona).

3martina3

jaspi.justice.gov.sk
ahoj, neviem, ci je to to, co hladas. Pozri §70 a nasl. a prilohu c. 4, alebo potom skus na stranke socialnej poistovne, tam by to malo byt, si myslim.