Invalidný dôchodok

ema1303

ale to bol kamionista tak manualne nerobil a myslite že ked že mam ešte pred sebou ale sa uvidi v stredu možno ma čaka znova reoperacia tej chlopni tak ako čo mam robit nakolko ked sa zohnem je mi zle nevladzem tak ako pred tym som unavena zadycham sa a čo ja môžem robit.ale to všetko preto že zvonku to na mne nevidno lebo ked sa mi to stalo pred rokom nikto si nevšimol že mam zapal srdca a zdevastovanu chlopnu nakolko som obezna,a staram sa o svoj zovnajšok tak si to nikto nevšimol len nahodne sa na to prišlo.ale ja beriem 20 druhov liekov a ten s klbom ani jeden akurat tak poldecak od bolesti je to smiešne ale nedala som posudkovemu do vrecka preto len 50%

[zruseny17]

pri posudzovani sa neberie do uvahy pocet diagnoz ale vacsinou sa vyberie jedna-zakladne ochorenie a podla toho sa podla tabuliek oboduje...a tie percenta znamenaju o kolko je poklesnuta schopnost toho ktoreho cloveka vykonavat nadalej jeho pracu...cize ak ma niekto zniceny bederny klb a robil manualnu, fyzicky namahavu pracu,nie je dalej schopny ju vykonavat - preto taka vysoka miera ohodnotenia...

Ema1303

Som po operacií srdca mam danú mechanicku protézu ,zlihávaju mi obličky,vysokký krvný tlak,poškodenie štítnej žlazy ,antifospolipidoví syndróm som na PN už vyšše roka a včera mi posudkovi dal mieru poklesu 50% je to normalne no mne sa zda že nie nakolko bol predomnou chlap čo mal pred operaciov bederneho klbu a ten dostal 70%

kkkkkkkkkk

už vyše desat rokov som na pol dochodku stary zakon hlavna dgpsoriaza vdetstve zlomenina steh kosti noha je kratsia o štyri cm teraz mam styridsat patcoxatrozu skoliqzu,osteoporozu tri cele dva prasknute platničky tri v driekovej oblasti s tesnym naliehanim na korenovu pošvu vydratu proste opotrebovanu bolestivu chrbticu v zime v nemocnici mi zistili menierov syndrom doterajši zdrav stav bol pri zmene počasia zly no od vlani od leta su zachvaty caste je to ako časovana bomba beriem avertin torecan lieky na štitnu a srdce v minulosti na komissii mimlekar neuznalosteoporozu a meniera vraj je to malo na cely dochodok prosim pomožte mi či mal pravo na to,nakolko moj stav je ozaj važny skoro stale ležim nakolko neudržim rovnovahu vraciam tlak skače piska v ušiach neviem chodit som zufala kto ma meniera bohužial vie o čom pisem prajem menierovcom tico v ušiach

maaar

som maar. no nemám žiadnu diagnozu už 2 roky to nevedia stanoviť. Mám vychudnuté nstehná, necitlivé nohy, asi zápal nervov, polyneuropatia atd. to sú len odhady. Chodit stále neviem, vôbec mi nefunguju kolená, sú stuhnuté, bolia atd. ani ID som nedostala, hrozné.

Aduliena

Akože to nepomohlo? Ak sa ti ani naďalej nepozdáva rozhodnutie posudkového lekára, máš právo sa aj ďalej odvolať, pôjde to na súd. Musíš mať však dostatok lekárskych správ a nálezov a môžeš to dať na súd, myslím, že najprv na Krajský a keď ti to ani tam neprejde, tak to ide na súd do BA.