Kvasinky - niečo bez receptu

Príspevok v téme: Kvasinky - niečo bez receptu
lucia87

Som momentalne v zahranici a k lekarke sa dostanem az buduci tyzden. Dostala som kvasinky- priznaky si uz poznam, len neviem, co bez receptu mozem na ne pouzit. Mam so sebou krem Canesten, viem, ze je proti mykozam, ale neviem, ci sa moze zaniest aj do posvy, resp. ako si ho naniest dost hlboko na to, aby bol ucinny...Nepoznate niekto daky babsky recept? Probiotika ako prevenciu som prestala uzivat a uz je to zas tu...

RNG

Jogurty obsahuju mizerne malo probiotik, na serioznu rekultivaciu criev pouzi silne probioticke doplnky(miliardy, nie len miliony ako ma jogurt a rozne kultury, nie len potrebne na mliecne kvasenie ako v jogurte)
Probiofix uvadza len 2 kmene mliecneho kvasenia a vobec nie pocet kultur v kapsule, obavam sa, ze nebude prilis vysoky, inac by sa s tym chvalili.

cucoco

ahojte, nasla som toto super forum a dufam, ze mi niekto poradi. asi pred 6 rokmi sa u mna objavil vytok. moja gynekologicka mi na to vtedy povedala "to je normalne" a bolo po liečbe. po dvoch rokoch som zmenila doktora a ten zacal s liecbou. popisala som mu problemy: biely vytok, z casu na cas hnedasty, svrbenie len vynimocne. diagnostikoval mi kvasinky a tak sme zacali s liecbou. uzivala som snad vsetky lieky urcene na tuto diagnozu: capiky, kremy, tabletky, a k tomu ProbioFix... vzdy sa mi to zlepsilo len na chvilu. v mojom pripade znamena pod pojmom zlepsenie slabsi vytok. uz ma ani nebavi chodit k doktorovi, kedze mi nic nezabera. jem jogurty, hoci ich nemam rada, obmedzujem sladkosti, hoci ich mam velmi rada, tanga nenosim, nohavicky mam na sebe len nevyhnutny cas, dodrziavam hygienu a stale nic. najviac ma trapi a mätie to, ze mávam obcas hnedasty vytok. je to vobec priznak kvasinkovej infekcie? ake vysetrenia mam od lekara pozadovat? budem vdacna, ak mi niekto poradi. dakujem

RNG

Andrej, biela muka je skoro cisty skrob, sacharid,inealna vyziva pre kvasinky.
Celozrnna muka obsahuje menej skrobov, viacej vlaknin a viac bielkovin a oleje.
Ale ked chces naozaj vyhubit kvasinky, nie len ciastocne ich potlacit, musis ich totalne vyhladovat a potom vymiest,, tj ZIADNE sacharidy, len bielkoviny, tuky a hodne zelenin a kokosoveho oleja aspon 5 dni. Dovtedy candida totalne ochabne od hladu(zvadne) a da sa dostatocnym mnozstvom vlaknin vymiest z criev, kde musime potom okamzite nasadit masove davky uzitocnych probiotik, ktore dalsie nakazy alebo zvysky kandidy udrzuju v sachu.

andrei

preco sa vsade pise -ze nie vyrobky z bielej muky. Viete to niekto zdovodnit? Preco tmava moze byt -teda celozrnna, ak je v tom rozdiel?

dada

Ja so mala s mikozou dlhé roky problémy. Vracalo sa my to tak každé 3 až 4 mesiace. Raz som tu vyčítala, že je na to dobrý lubrigačný gel z čajovníka.Dostať ho v lekárni za cca 170Sk. Momentálne sa už 5 mesiacov cítim v pohode. Treba skúsiť asi to pomáha. Mne určite áno.

livia3

minimum cukrov a nasad opat probiotika..mne velmi pomohol aj intimny gel Saforelle, aspon co sa tyka svrbenia, bolo to potom ovela lepsie. a treba uvazit,ci to znova nesposobuje aj partner, mne to preslo, ked sme sa rozisli.. :) chlapi s tym problem nemaju, ale mozu to do teba opakovane zanasat, treba, aby sa vzdy preliecil aj frajer.

slniečko2000

Mne pomohla aj diéta: menej cukru, obmedziť bielu múku a pod. (všetko tu už asi bolo spomenuté). Píšem, že obmedziť, lebo úplne vylúčiť som sladké, ktoré mám strašne rada, nedokázala. Ďalej nosím už niekoľko mesiacov len bavlnené nohavičky, beriem probiotiká, brala som lieky Nizoral (predali mi ich aj bez predpisu, ale stoja vyše 300 Sk a jedno balenie nestačí, na recept ma stáli o dosť menej) a beriem aj kyselinu kaprylovú. Ale žiadna masť!!! Pri sprchovaní intímnych miest používam len vodu, po sprchovaní obrúsky na int.hygienu. Len treba mať trpezlivosť, ja som sa liečila dlho.

RNG

Vela esencialnych olejov potlaca kvasne a plesnove kultury. Skorica, klinceky, pomarancovy a citronovy olej, tea tree olej, olej z cierneho korenia a hlavne oreganovy olej(pamajoran divoky) ktory casto pre jeho vysoku antimikrobialnu a cistiacu(plucny expectorant) funkciu odporucam.

[zruseny12]

Prajem krasny den,na kvasinky je dobre aj skorica.Ja si ju pridavam do caju,aj do jogurtu.Skorica cisti creva.Prajem krasny den.A pravdaze,vynechat cukor biely,sladkosti,oblatky.Zalezi co komu skodi......

laurika5

renca....pocuj aj musim drzat od cukrov aj muky.............tak co si jedla, ako vyzeral tvoj jedalnicek...........a kolko si to drzala