Akeho psika si mam vybrat?

Príspevok v téme: Akeho psika si mam vybrat?
keituskaaaa

Ahojky.Tato tema sem asi absolutne nepatri,ale aspon skusim,..mame s priatelom taky mensi problem,rozhodli sme sa,ze si kupime psika.Kamen urazu,..Odmalicka som chcela sibirskeho huskyho,ale priatel tvrdi,ze tieto psy maju strasne nezavislu povahu,ze ho nebudem moct trenovat a ze mi moze utiect lebo ma lovecke pudy.On by radsej psa,ktory za nim bude vsade chodit a posluchat a bude oddany.Tvrdi,ze husky taky nebude a ze on by radsej bordersku koliu.Zacinam pochybovat sama o sebe a o svojom vybere.Prosim vas mate niekto skusenosti s husky? Je naozaj tak strasny? Dakujem velmi

certik1

ja mam kocurika. ale veterinar povedal, ze
sa sprava ako havo. je strasne oddany.stale ho mam v patach.ide so mnou aj na zachod, vzdy,aj ked spinka, zobudi sa a uz ma nasleduje :-D. cize mam takeho netipickeho havka.

SHAKTI

suhlasim tuto s bodkami :-)
mam polovnickeho hafina a k tomu je este aj Lev,znaci to jedno..je nezavisly,slobodny,ako macka..pride si po lasku ked sam chce..niekedy mi to mozno trosicku aj prekaza,tak ho vystiskam nasilu
:-)ale "zvyknes"si,teda psa musis respektovat ako osobnost a on bude potom respektovat teba,nie je to iba o vzajomnej laske,pomoci ale hlavne o respekte..
kazde plemeno je krasne,neviem, asi by som si nikdy nevyberala podla plemena..proste aj tento mi skocil do narucia a bolo..
ale to je kazdy hafo,ci uz husky alebo borderka,ktoru chce priatel..to neni plysacik,ktoreho pomojkas vzdy ked budes chciet,kazdy pes je ina osobnost a tak ho treba brat-respektovat..

....

je pravda,ze kazde plemeno je niecim svojske a kazde plemeno ma svoju povahu.su plemena, ktore su vhodne len pre ludi, ktori to uz vedia so psikmi-pre skusenych chovatelov.a sibirsky tam patri zial tiez.takysto mnohe lovecke psy.a niektore salasnicke/maju nezavislu povahu, kedze boli zvyknute byt odkazane na seba, ked strazili sami stada/..a napr.dalmatin-bola modna vlna mat tohto psa.ale nie kadzy zvladol vychovu-vycvik-a tak to dopadlo./ne/vychovali si psa, ktoreho nemohli z voditka pustit, neposluchal, a bol dominantny.ja odorucam si vyberat zo skupiny spolocenskych plemien.zajdi do dobreho knihkupectva a kukni po pisch knihach:-)

trin

keituska,
o haskyho sa nemusis bat,tieto psy su velmi mile,maju danost zit a pracovat v kolektive.su velmi sutazive.a potrebuju vela pohybu. to iste je aj pre koliu,pohyb.navyse treba sa starat u nej aj o srst.myslim,ze ked byvate v rodinnom baraku,nemal by to byt pre vas problem.tiez si myslim,ze na strazenie asi nie. znamy mal tiez haskyho,volal sa Amur,bol taky pritulny,ze mu ho az ukradli...ja sama mam bradaca,na cinzaku,chcel by byt stale vonku.Tretieho septembra mal 15 rokov.Siceuz hluchne,ma sedy zakal,ale stale je strasne vitalny a hlavne vonku.je to nas milacik.poznam sa snim dlhsie ako smuzom:) a dalsi by bol asi pitbull,aby som s nim mala aj respekt a nebala som sa vecer vybrat von.Mozno by som volila utulok,lebo mi ich je neskutocne luto.

mimka

ja mám 3 ..mam nemeckeho ovčiaka,maltézskeho psíka a teraz som si adoptovala šteniatko ,ktoré iba tak niekto smaril pred maminu robotu...pred dvere ..a nech sa ho ujme kto chce ,velmi dobré miesto si vybral fakt ku kolajniciam..no,jedno radsej sa uz nevyjadrujem..tak vsetky 3 psíky su velmi oddané..a co sa týka maznania..neboj sa keituskaaa to sa kždý jeden psík rád pomazná...ale by som povedala že fenky su takej predsa trošku kludnejšej povahy ako psy..

mirkaaa

ja preferujem americ.stafor.teriera a poviem ti hasky oproti nemu bude malina,tak povedz priatelovi,ze mu kupis staforda a hned bude suhlasit s haskym...hahah

keituskaaaa

No v jednom sme sa s priatelom zhodli.Chceli by sme odaneho psika,ktory nas bude mat velmi rad a bude s nami aj sedavat na pohovke a tak A o husky sa hovori ze sa pride za tebou najest trocha pomaznat a odide na druhy koniec izby a uz si nevsima nic ;o(

mimka

aj ja sa prípajam že su to krásne psy..ja som tiež mala takého ešte ako dievčatko...ale na stráženie to psy velmi niesu..psíka si vyberaj podla toho,aké maš s ním úmysly,či ho chceš k deťom,ci ako strážneho psa,na súťaže,výchadzky,psíka čo potrebuje málo alebo naopak vela pohybu atd..