Ako sa zbavit svalovky

samkko

trener nam vzdy po tazkom treningu povie "doma poriadne zaladujte nohy" a vazne to pomaha proste ladova voda na svalovku je najlepsia a tepla voda je uplna kravina. ked tak este pomaha tepla studena striedat :) urcite nie sadnut do teplej vody

Líšiak.

(13 rokov)Ja mám srtašnú svalovku ( nohy,stehná,lítka )po 3 hodinovom floorballovom tréningu. myslím si že stačí poriadne natrieť konskou masťou a nechať vpiť a potom horúci kúpeľ, aby sa svaly uvoľnilido 2 dní je to preč :)

simylinz

No najlepsie na svalovicu je plavanie,pomale a najlepsie v 18-22 st.vode,ziadne horuce kupele ani podobne kraviny....svalovica znamena potrhane jemne vlakna v svale,takze najlepsi je jemny chlad a regeneracia...ziadne lieky,obklady,cvicenia..pre zaciatocnikov,je najlepsie zatazit svaly umerne kondicii a strecing po treningu...

youki

zajacica4442: blbost, sol (ani jej nedostatok) svalovicu nesposobuje :) su to trhliny na svaloch ktore solou nezlepis, pozri si ten clanok (alebo aj nejake ine odbornejsie)

zajacica4442

daj si pred pohybom vodu so solou a vela :) lebo pri poteni z tela ide prec sol čo sposobuje svalovicu :) a po pohybe sa riadne ponatahuj aspon pár minút :D určite to pomoze :D odskusane :D

RNG

Ja po dlhej ture v horach sedim co najskor v horucom bazene aspon hodinu(37-38 stupnov celzia) a pijem hromadu cistej/jemne mineralizovanej vody. Tak som na druhy den "pojazdny" a nie uplne strpnuty.

olivka30

ja sa svalovky zbavim vzdy len cvicenim. strecingom a lahkymi cvikmi najskor, kym sa teho opat rozhybe a prejde to..lieky som zatial neskusala ziadne. ale poznam tie stavy, ked ani ruky som nemohla dvihnut..kokos :)

Blondula

ja ledva tukam na tukatka :-( neholdujem nijakemu sportu a uz treti den malujem dom :DD pekne ze strop,steny... :D dnes som sa ledva prezliekla z pyzama :DDD