Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

anička

Ahojte mňa čaká resekcia na ďalší týždeň idem s predným zubom čakala som na to dva mesiace chcem sa len tak pre info . spýtať že kolko tá stranda stojí a či mi zubár automaticky dá antibiotiká ???
ďakujem

sangala

No som par hodin po resekcii a je mi celkom fajn .. da sa to vydrzat ... dostal som antibiotika a ja som si dal predpisat aulin prasky od bolesti ..odporucam, no je ich tazko zohnat .. resekcia zacala injekciou ktora bola velmi neprijemna ale ak sa pri vpichu zhlboka nadychnete tak to zvladnete a nebude to take bolestive .. potom som citil iba tlak a jemnu bolest, ktora sa dala vydrzat..na koniec zasili a isiel som domov ... o tyzden vyberam stehy takze dufam, ze uz vsetko bude ok .. bal som sa ze to bude nieco strasne ale treba verit a bude ok ;) tak drzim vam palce.

Lou

Lienka, mne robili osmičky dolnej ľavej a stálo ma to 60E, tak asi to vyjde nejako podobne...len ja som si to dáva robiť v súkromnej ambulancii, kamoške to robili normálne v nemocnici a neplatila nič za to...ale to bolo asi pred rokom a pol, tak možno sa od vtedy niečo zmenilo...

sangala

Pre Jojaa .. idu mi rezat hornu jednotku a je to dnes asi tak za dve hodky :D dakujem za povzbudenie .. dufam ze to dobre dopadne

jojaaa

Sangala...prosim ta nicoho sa neboj!!! Napis mi cislo zuba... Pri resekcii sa odstrani cca 2mm z konca korena-apexu. Nieje to ziadna tazka opracia, citit nebudes nic len pocut, predstavuj si ze si na plazi...hihi...trva to 20min a hotovo, po OP treba hlavne prvy den chladit a chladit, pretoze sa pri OP velmi zvysi teplota kosti a tu treba zchladit, netreba sa namahat len oddychovat a vsetko bude v poriadku. Kedy mas Op termin? Skus si ho vybavit v ubudajucej faze mesiaca, mam s tym skusenosti, ze sa to lepsie hoji a nekrvaca co je dolezite pre operatera. A svojej zubarke povedz, ze detaily o dlzke tvojich korenov si ma nechat pre seba! Vsetko dobre a dovahu!

sangala

prezdny zub som mal dvakrat zlomeny a momentalne ho mam mrtvy a mam vonku aj nervy. na resekciu idem o dva dni. Bol by som ju absolvoval uz aj skor no moja sukromna zubarka sa ma na nu bala poslat z dovodu mojich dlhych korenov s akymi sa ese nestretle a to neklamem presne 30 mm cize 3 centimetre presne konciace pod nosom .. chcel som uplnu narkozu aby som nic nevedel lebo z uz z pocutia a citania tychto diskusii mi to nahana strach a to kvoli mojim dlhym korenom. Takze dufam, ze mi to doktor urobi ako ma lebo ak nie tak neviem co budem robit ale jeho to bude asi tiez boliet ... no co, pre krasu sa trpi . Bol by som rad ak by mi niekto napisal na mail ak ma nejaku skusenost .. dakujem ;)

Viiierka

Ledna, prosim ta, kolko stoji resekcia, teda kolko sa doplaca....? Hradi nieco aj poistovna ? Vdaka za odpovede :-)

Ledna

Resekcia vobec neboli. Pichnú injekciu a po odozneni injekcie ma to vobec nebolelo. Beriem antibiotika (proti zapalu).